Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas G. Grušas lankėsi Karo akademijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 9 d. Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Tai pirmasis, po įšventinimo, vyskupo vizitas Karo akademijoje ir Krašto apsaugos sistemos padaliniuose.
 
Lietuvos kariuomenės ordinaras susitiko su kariūnais, Akademijos bendruomene, lankėsi Kariūnų batalione, sporto komplekse, bibliotekoje, taip pat Pirminiame karių sveikatos priežiūros centre.
 
Vėliau vyskupas aukojo šv. Mišias Akademijos Šv. Anzelmo koplyčioje.
 
„Norėdami būti lyderiais, pirmiausia turime būti žmonėmis, mylėti aplinkinius ir mokėti būti jų mylimi, tarnauti jiems ir atminti savo pašaukimą. Svarbu yra nepamiršti tikslo, vardan kurio mes dirbame, nepasiduoti kasdienybės inercijai“, – susitikimo su Akademijos bendruomene ir kariūnais metu kalbėjo vyskupas G. Grušas. Vyskupas iškėlė šeimos svarbą asmenybės formavimuisi ir dvasiniam augimui. Lietuvos kariuomenės ordinaras džiaugėsi Akademijoje vykstančiu ugdymu, jau nuveiktais ir tęsiamais darbais ir linkėjo Dievo palaimos ugdant mūsų Tėvynės ateities lyderius.
 
Vyskupas G. Grušas gimė Vašingtone, JAV. Augo lietuviškoje šeimoje, aktyviai dalyvavo išeivijos lietuvių gyvenime. Prieš stodamas į seminariją baigė matematiką ir informatiką Kalifornijos universitete Los Andžele, dirbo IBM korporacijoje.
 
Dvasines studijas pradėjo pranciškonų universitete Stubenvilyje (Steubenville), Ohajo valstijoje. Tolesnes studijas tęsė Romoje. 1992 m. Vilniuje buvo įšventintas diakonu ir paskirtas Popiežiaus Jono Pauliaus II apaštališkosios kelionės į Lietuvą komiteto generaliniu sekretoriumi. 2010 m. rugsėjo 4 d. Vilniaus arkikatedroje arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis ordinarui monsinjorui Gintarui Grušui suteikė vyskupo šventimus.
 
LKA informacija
 
Kęstučio Dijoko nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra