Lietuvos kariuomenės instruktoriai išvyko į Suomiją rengtis ES karinio mokymo misijai Malyje

Autorius: Data: 2013-03-11 , 11:17 Spausdinti

2013 m. kovo 10 d. du Lietuvos kariuomenės instruktoriai išvyko į Suomiją, kur pradės bendrą pasirengimą Europos Sąjungos karinio mokymo misijai Malyje (EUTM Mali).

Lietuvos instruktoriai misijoje dalyvaus Šiaurės-Baltijos instruktorių grupėje, kurioje taip pat tarnaus Suomijos ir Švedijos kariniai instruktoriai.

Suomijoje Lietuvos instruktoriai susipažins su kitų šalių panašių mokymo misijų Afrikos žemyne patirtimi, gilins taikos rėmimo operacijų vedimo žinias, susipažins su Malio pajėgų naudojama ginkluote, derins su Šiaurės šalių kolegomis bendrus veiksmus.

Po savaitės grįžę į Lietuvą instruktoriai toliau tęs pasirengimą misijai.

Į ES karinio mokymo misiją Malyje vyksiantys Lietuvos kariniai instruktoriai – Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Abu kariai yra dalyvavę tarptautinėse misijose ir turi sukaupę didžiulę patirtį, kurią panaudos kartu su partneriais rengdami Malio karines pajėgas.

„Būti pirmaisiais, kurie vyksta į šią mokymo misiją, yra didžiulė atsakomybė ir iššūkis tiek mums, tiek ir visai Lietuvos kariuomenei, bet didžiuojamės, kad būtent mes buvome atrinkti,“ – prieš išvykdami į Suomiją kalbėjo Lietuvos kariai.

Vasario 18 d. ES Užsienio reikalų taryba priėmė sprendimą pradėti ES karinio mokymo misiją (EUTM) Malyje, patvirtino misijos planą. Šios misijos tikslas – tobulinti karinių Malio pajėgų operacinius gebėjimus ir veiklą, kad jos galėtų užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje. Šia misija taip pat siekiama padėti Maliui stiprinti kariuomenės valdymo ir kontrolės sistemą. Iš viso ES planuoja dislokuoti iki 200 karinių instruktorių, visą ES karinio mokymo misijos personalą sudarys iki 500 žmonių. Misijai vadovaus Prancūzijos kariuomenės brigados generolas François Lecointre.

Lietuva dalyvauja ES bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje ir prisideda plėtodama bendrijos daugianacionalinius greitojo reagavimo kovos su krizėmis pajėgumus – ES kovines grupes, remia ES vadovaujamas tarptautines operacijas.

Šiuo metu vienas Lietuvos karininkas tarnauja ES karinės jūrų kovos su piratavimu operacijos ATALANTA štabe Nortvude, Jungtinėje Karalystėje. Šių metų antrąjį pusmetį į šią operaciją planuojama siųsti autonominę laivo apsaugos grupę, kuri saugos humanitarinę pagalbą gabenantį Pasaulio maisto programos laivą.

Anksčiau Lietuvos kariai yra dalyvavę ES vadovaujamoje operacijoje „Concordia“ buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, ES operacijoje „Althea“ Bosnijoje ir Hercegovinoje, ES stebėtojų misijoje Gruzijoje.

Lietuvos kariuomenės Jungtino štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra