Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo aidai

Autorius: Data: 2012-12-06 , 10:45 Spausdinti

Juozas AUKŠTAITIS, Kaunas

Dauguma Kauno bendrojo lavinimo mokyklų gražiai paminėjo Lietuvos Respublikos kariuomenės įkūrimo 94-ąsias metines.

Šiame minėjime aktyviai dalyvavo istorijos doktorantas Darius Juodis ir Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus Švietimo komiteto pirmininkas, Lietuvos laisvės kovų dalyvis istorijos mokytojas metodininkas Zigmas Tamakauskas. Šis susidaręs duetas lankęsis miesto „Saulės“ gimnazijoje, Stasio Lozoraičio, Julijanavos ir kitose vidurinėse mokyklose pravedė gyvąsias patriotinio ugdymo atviras pamokas, kurios pasėjo mokinių širdyse didesnį susidomėjimą Lietuvos istorija, mūsų tautos kovomis dėl laisvės.

Mokytojas Z. Tamakauskas bendravo su mokiniais kalbėdamas apie Lietuvos kariuomenės kūrimo istoriją, susijusią su jos šaknimis, su istorinėmis pergalėmis Saulės, Durbės, Žalgirio, Oršos, Salaspilio, Nepriklausomybės kovų mūšiuose su rusų bolševikais, bermontininkais ir lenkais. Buvo prisiminti ir pirmieji Nepriklausomybės kovose žuvusieji – kareivis Povilas Lukšys, karininkas Antanas Juozapavičius, sargybinis Pranas Eimutis, lakūnas Juozas Kumpis bei kiti paaukoję savo gyvybes už Lietuvos gyvybės išsaugojimą. Taip pat apžvelgta šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės struktūra, jos dalyvavimas tarptautinėje arenoje.

Doktorantas D. Juodis, apsirengęs atkurta Lietuvos partizanų uniforma, moksleiviams gyvai papasakojo apie pokario Lietuvos karių – partizanų beveik 10 metų trukusią kovą su sovietiniu okupantu, apie partizanų buitį, jų gyvenimą bei pasiaukojimą. Rodydamas partizanų maldynėlį, pabrėžė, kad Lietuvos partizanams didelės moralinės paramos ir stiprybės teikė tikėjimas bei malda. Mažytį maldynėlį, prigludusį prie širdies, turėdavo kiekvienas partizanas. Jame buvo atspausdintas Lietuvos himnas bei įvairiomis progomis rekomenduotinos maldos.

Mokinių grupės su savo mokytojais apsilankė ir Kauno įgulos karininkų ramovėje, kurioje turėjo galimybės susipažinti su Lietuvos kariuomenės gyvavimu, jos reprezentacinių rūmų istorija, Ramovės misija, čia vykstančiais renginiais. Moksleiviams ypač didelės emocinės pažintinės reikšmės turėjo apsilankymas rūmų ketvirtame aukšte įsikūrusiame Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabe, kuriame buvo klausytasi Lietuvos partizaninių kovų dalyvio, dabar LLKS štabo viršininko dimisijos majoro Vytauto Balsio pasakojimo.

Malonu, kad šių gyvųjų pažintinių pamokų vyksmą, suprasdami jų svarbą, geranoriškai rėmė mokyklų vadovai – Aldona Sellienė, Klavdija Kovalenkina, Viktoras Zuzevičius ir kt.

Lietuvos kariuomenės minėjimo dienos proga, LLKS štabo viršininką d. majorą Vytautą Balsį ir LLKS štabo narį d. vyr. leitenantą istorijos mokytoją metodininką Zigmą Tamakauską, įvertinus jų indėlį į jaunimo patriotinį pilietinį ugdymą, miesto meras Andrius Kupčinskas Kauno rotušės salėje apdovanojo Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliais.

Kaunas , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra