Lietuvos kariuomenė pasirengusi teikti pagalbą potvynio apsemtoms savivaldybėms

Autorius: Data: 2011-01-26 , 16:42 Spausdinti

Tirpstant žiemos sniegui ir pamaryje kylant vandens lygiui, Lietuvos kariuomenė šiemet, kaip ir ankstesniais metais, yra numačiusi skirti pajėgumus, padėsiančius kovoti su potvynio sukeltais padariniais.

Aktyvavus pagalbos teikimo potvynio rajone planus, pagalbą gyventojams teikti yra pasirengęs Lietuvos kariuomenės būrio dydžio padalinys, suformuotas iš Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, taip pat viena arba dvi amfibijos, ledų sangrūdų sprogdinimo grupė ir budintis Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Pagalba būtų teikiama bendrai su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas nustato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariniai vienetai gali būti pasitelkiami teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms gelbėjimo užduotims atlikti gavę Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra ekstremalios situacijos židinys, administracijos direktoriaus rašytinį prašymą.

2009 m. Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt.

Dėl papildomos informacijos: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 686 35 407.

Daugiau archyvinės informacijos apie Lietuvos kariuomenės pagalbą pernai nuo pavasarinio potvynio nukentėjusiems šalies gyventojams rasite čia.

Alfredo Pliadžio (1, 2)  ir Vyr. ltn.  Pauliaus Babilo (3, 4) nuotr.

Nuotraukose: 2010 m. kovą kariai padeda nuo potvynio nukentėjusiems Panevėžio r. ir Pagėgių sav. gyventojams

www.kam.lt

Kariuomenė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra