Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai dalyvauja tarptautinėse išminavimo pratybose

Autorius: Data: 2013-05-03 , 10:28 Spausdinti

2013 m. gegužės 2–10 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42) dalyvauja Baltijos šalių priešmininių laivų eskadros (angl. Baltic Squadron, BALTRON) pratybose „Baltron Squadex I/13“, vykstančiose Latvijos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Gegužės 7 d. į šias pratybas įsijungs Lietuvos priešmininiai laivai „Sūduvis“ (M52), „Kuršis“ (M53) ir „Skalvis“ (M54). Pratybose taip pat dalyvauja Latvijos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Viesturs“ (M05).

Pratybose bus tobulinami dalyvaujančių laivų įgulų įgūdžiai atliekant manevravimo, išminavimo, laivų sulaikymo ir jų apžiūrą jūroje. Kariai taip pat mokysis laivų konvojavimo, paieškos ir gelbėjimo, pagalbos laivams ir aprūpinimo suteikimo veiksmų, laivų buksyravimo, išminavimo ir kitų procedūrų.

Baltijos šalių priešmininių laivų eskadra BALTRON buvo įkurta 1998 metai. Ją sudaro specialiai junginiui priskirti Lietuvos, Estijos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Rugpjūčio 28 d. bus minimos 15-osios BALTRON įkūrimo metinės.

Vadovauti eskadrai BALTRON rotacijos pagrindu vieneriems metams skiriamas vienas iš Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų atstovų. Šiuo metu junginiui vadovauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras leitenantas Egidijus Oleškevičius.

Viena iš pagrindinių BALTRON užduočių – ieškoti ir naikinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusias minas ir kitą nesprogusią amuniciją. Laivų įgulų patirtis, įgyta dalyvaujant eskadroje BALTRON, taip pat naudinga ruošiantis budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų Nuolatinės parengties priešmininės kovos junginyje.

Parengė Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui seržantas Audrius Vitkauskas, mob. 8 698 18 196

KJP archyvo nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra