Lietuvos kariai padės afganistaniečiams visiškai perimti atsakomybę už savo šalies saugumą

Autorius: Data: 2012-01-06 , 08:33 Spausdinti

2012 m. sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane iškilmingai paskelbta atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžia.

Nuo šiol bus nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Goro provincijos atkūrimo vadas pulkininkas Eligijus Senulis išreiškė įsitikinimą, jog saugumas ir stabilumas provincijoje didės ir toliau, į artimiausius atsakomybės perdavimo vietos valdžiai etapus bus įtraukiami ir kiti Goro provincijos rajonai, kurių iš viso yra dešimt. Tikimasi, kad Goro provincija bus pasirengusi perimti visą atsakomybę už saugumą provincijoje vienerių dviejų metų laikotarpiu.

Šiuo metu didžiausias Lietuvos indėlis Afganistane – Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė. Jos sudėtyje veikianti Mokymo grupė rengia Čagčarane dislokuotos Afganistano nacionalinės armijos kuopos karius. Goro provincijos policijos pareigūnus moko, konsultuoja Lietuvos vadovaujama policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė. PAG kariai taip pat moko ir konsultuoja Goro provincijos operacijų koordinavimo specialistus.

2010 m. lapkritį Lisabonoje vykusiame NATO viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo ir Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus, buvo nuspręsta iki 2014 m. pabaigos perduoti atsakomybę už saugumą savo šalyje Afganistano pajėgoms. Atsakomybės Afganistano saugumo pajėgoms perdavimo procesas, prasidėjęs praėjusių metų pavasarį, įsibėgėja. 2011 m. lapkričio 27 d. Afganistano prezidentas paskelbė, kad Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos Afganistane dalis, Čagčarano miestas ir jo apylinkės, patenka į antrąjį atsakomybės perdavimo afganistaniečiams etapą. Likusioji Goro provincijos dalis turėtų būti trečiajame etape, kurį planuojama paskelbti 2012 metais.

Vyr. ltn. Tomo Pakalniškio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane vyko iškilminga ceremonija, kurios metu paskelbta atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžia. Kartu su Afganistano, Goro provincijos valdžios, nacionalinių saugumo pajėgų atstovais ceremonijoje dalyvavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) Vakarų regioninės vadavietės (RC-W), kuriai pavaldi Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė, vadas generolas Luciano Portolano, Goro provincijos atkūrimo vadas pulkininkas Eligijus Senulis, kt.

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra