Lietuvos kariai kartu su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija mokys Afganistano saugumo pajėgas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 2-3 dienomis Lietuvos kariuomenėje ir jos pajėgose su darbo vizitu lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Jessica L. Wright, kur susitiko su Lietuvos kariuomenės ir pajėgų vadovybe.
 
Gen. mjr. J. L. Wright susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, Jungtinio štabo viršininku brigados generolu Algiu Vaičeliūnu, Karinių oro pajėgų vadu brigados generolu Artūru Leita, Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu pulkininku Romualdu Moldariu, Lietuvos šaulių sąjungos vadu pulkininku Antanu Plieskiu.
 
Viešėdama Lietuvoje JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė taip pat buvo susitikusi su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, dalyvavo NATO oro policijos Baltijos šalyse vykdančių kontingentų pasikeitimo ceremonijoje Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, taip pat lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur kariūnams skaitė paskaitą.
 
Vienas iš svarbiausių JAV generolės vizito Lietuvoje klausimų – aptarti bendros Lietuvos ir JAV policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (angl. Police Operational and Mentoring Team, POMLT)  įsteigimo Afganistano Goro provincijoje klausimą.
 
Susitikimų su kariuomenės vadovybe metu gen. mjr. J. L. Wright buvo pristatytos misijos ir operacijos Afganistane, Irake ir Bosnijoje ir Hercegovinoje, kuriose šiuo metu dalyvauja Lietuvos kariai, pasiūlytos galimo bendradarbiavimo su Pensilvanijos nacionaline gvardija sritys: kuriant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mokymo centrą, vystant sausumos pajėgų žvalgybos ir inžinerijos pajėgumus, kt.
 
Gen. mjr. J. L. Wright itin domėjosi Afganistano Goro provincija ir joje veikiančia Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupe (PAG), kurioje vis didesnis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rengti. Tuo tikslu bus įkurta Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė (POMLT), sudaryta iš Lietuvos ir JAV karių. Taip pat nuo kitų metų pradžios Lietuvos kariai ruošiasi padėti rengti Afganistano kariuomenės sraigtasparnių pilotus.
 
„Pensilvanijos nacionalinė gvardija dar nėra dalyvausi tokiuose projektuose kaip POMLT, todėl mes labai domimės planuojama šio vieneto veikla ir žiūrime į ją kaip į tęstinį mūsų bendradarbiavimą. Tikiu, kad visiškai naujas projektas sukelia nemažai iššūkių, bet patirtis, įgyta jį planuojant ir vykdant, bus pritaikyta panašaus pobūdžio projektams ir ateityje,“ – apie POMLT kalbėjo JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos vadė gen. mjr. J. L. Wright.
 
Planuojama, POMLT savo veiklą Goro provincijoje pradės šių metų rudenį kartu su naująja PAG rotacija. Šiuo metu vyksta POMLT personalo rengimas, kurio Lietuvos personalo dalis formuojama Karo policijos ir sausumos pajėgų pagrindu. Lietuvos ir JAV policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupei vadovaus Lietuvos karininkas.
 
Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur pajėgų daugumą sudaro vietos policija, todėl nuspręsta steigti Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupę, apmokysiančią Goro policijos pareigūnus. Lietuva yra šios grupės vadovaujančioji šalis, o Pensilvanijos gvardijos įtraukimas į šio projekto veiklą išplės ilgametį sėkmingą Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą Gore.
 
„JAV yra mūsų strateginė partnerė. Esame dėkingi Pensilvanijos nacionalinei gvardijai už nepaprastai didelį indėlį stiprinant mūsų šalies ginkluotąsias pajėgas. Norėtume šį bendradarbiavimą tęsti ir ateityje, ypač mokymo srityje, nes mums labai svarbi didelė kolegų patirtis“, – susitikimo metu kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.
 
Gen. mjr. A. Pocius daug dėmesio skyrė krizių valdymui, nes pasak jo, Nacionalinės gvardijos atstovai yra puikiai pasirengę tokiems atvejams ir, nors Lietuvoje pagrindinė atsakomybė valdyti krizes tenka vidaus reikalų sistemai, tačiau patirtį perimti galima kartu.
 
JAV ir Lietuvos karinių pajėgų bendradarbiavimas prasidėjo dar 1993 m. Per tą laikotarpį surengta daugiau nei 300 įvairių karinių renginių, kuriuose dalyvavo JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariai. Šių metų spalio mėnesį JAV kariai kartu su lietuviais dalyvaus pratybose Latvijoje „Kardo kirtis“ (angl. Sabre Strike), o ateinančiais metais Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse karinėse pratybose „Gintarinė viltis“ (angl. Amber Hope).
 
Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, 8 682 25 359
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Gen. mjr. J. L. Wright susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi (A. Pliadžio nuotr.)
2. Gen. mjr. J. L. Wright susitiko su Jungtinio štabo viršininku brigados generolu Algiu Vaičeliūnu (Jungtinio štabo nuotr.)
3. Gen. mjr. J. L. Wright susitiko su Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku (Eugenijaus Žygaičio nuotr.)
4. Gen. mjr. J. L. Wright susitiko su Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu pulkininku Romualdu Moldariu (pirmas iš dešinės) (Eugenijaus Žygaičio nuotr.)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra