Lietuvos karaimų bendruomenė neteko aukščiausio dvasininko hachano M. Lavrinovičiaus

Autorius: Data: 2011-12-24 , 15:51 Spausdinti

Šeštadienį, 2011 m. gruodžio 24 d., mirė aukščiausias Lietuvos karaimų dvasininkas hachanas ir pasaulietinis vadovas Markas Lavrinovičius.

Karsto išnešimas numatytas sekmadienį, gruodžio 25 d., 14 val. M. Lavrinovičius bus laidojamas Trakų karaimų kapinėse.

Kaip praneša dvasininko šeima, M. Lavrinovičius gimė Trakuose, 1938 m. gruodžio 26 d. 1961 m. įstojo į Kauno politechnikos instituto Elektrotechnikos fakultetą. Baigęs institutą dirbo viename iš Lietuvos Mokslo Akademijos institutų. Dirbdmas įstojo į aspirantūrą, kurią baigė 1969 m., apsigynęs skaičiavimo mašinų technikos srities mokslinį darbą. Nuo 1968 m. M. Lavrinovičius įsitraukė į mikroelektronikos sritį ir joje dirbo iki 1991 m.

Nuo 1988 m. atsidėjo karaimų kalbos paveldo studijoms ir parengė keletą svarbių darbų. Jis vadovavo 1989 m. tarptautinio karaimų suvažiavimo bei 1997 m. karaimų atkėlimo į Lietuvą 600-ųjų metinių paminėjimo organizaciniams komitetams.

Paskatintas garsių karaimų bendruomenės autoritetų Z. Abrahamovičiaus ir A. Dubinskio, sukūrė specialią kompiuterinę programą karaimų kalbai.

2009 m. M. Lavrinovičius buvo išrinktas Lietuvos karaimų religinės bendruomenės vadovu ir aukščiausiu dvasininku.

Nuoširdžią užuojautą dėl Lietuvos karaimų religinės ir pasaulietinės bendruomenės vadovo bei aukščiausio dvasininko M. Lavrinovičiaus netekties pareiškė Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius ir savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė. Rajono vadovai su liūdesiu apgailestavo, kad karaimų bendruomenė neteko iškilios asmenybės, o daugiatautis Trakų kraštas ir visuomenė – kultūros ir dvasingumo puoselėtojo.

Užuojautą dėl hachano M. Lavrinovičiaus mirties pareiškė ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Takuose gimęs M. Lavrinovičius buvo universali asmenybė – dvasinis lyderis, mokslo žmogus ir aktyvus visuomenės veikėjas. Už nuopelnus šaliai jis buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino 2-ojo laipsnio medaliu. Nuoširdžiai užjaučiu šalies karaimų bendruomenę ir artimuosius, kuriems Marko Lavrinovičiaus netektis itin skaudi. Mūsų šalis neteko tikro karaimų patrioto, šviesaus ir energingo piliečio“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

„Vorutos“ inform.

Šeimos albumo nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.galve.lt/index.php/portretai/188-karaim-bendruomen-vl-turi-hachan-

Nuotraukoje: M. Lavrinovičius

Karaimika , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra