Lietuvos Joninių sostinėje Šventojoje linksmybės verda jau trečią dieną

Autorius: Data: 2014-06-23 , 14:50 Spausdinti

Kas gali būti smagiau, nei Joninių naktį švęsti prie didžiulio laužo, sukurto kone ant jūros kranto? O jei dar nekasdienius trumpiausiuos metų nakties įspūdžius sustiprina ugninis laivų paradas, vedamas senovinės jūrinės žvejų valties? Būtent šokios atrakcijos šiandien, birželio 23-ąją, laukia kiekvieno, trumpiausią vasaros naktį nusprendusio pasitikti Lietuvos Joninių sostinėje Šventojoje.

Šiandien renginiai Šventojoje keičia vienas kitą. Miestelio gyventojus ir svečius džiugina kermošius, Joninių sostinės koncertas, įvairūs žaidimai ir kitos atrakcijos. Tačiau, kaip ir dera švenčiant Jonines, įspūdingiausias reginys visų laukia vakare – 22 val. iš senojo Janmarienburgo uosto link naujojo Šventosios uosto pajudės žvejų laivų paradas, vedamas laivo „artisto“, Kaune filmuotam anglų dokumentiniam filmui apie „Titaniką“ statytos 8 metrų jūrinės žvejų valties su stiebais. Prie parado prisijungs vandens dviračiai bei kitos smulkios vandens transporto priemonės. Šią procesiją apšvies laivuose plaukiančių šventės dalyvių įžiebti apie pusšimtis fakelų.

„Šiuo laivų paradu norime sujungti du uostus – istorinį Janmarienburgo bei naująjį Šventosios. Stebint nuo kranto, laivų paradas turėtų atrodyti tikrai gražiai“, – sakė vienas iš renginio organizatorių Kęstutis Oginskas.

Pasiekę naująjį Šventosios uostą, 22.30 val. Joninių šventės dalyviai ant kopos įžiebs didelį šventinį laužą bei linksminsis, laukdami saulės patekėjimo.

Šventinės nuotaikos Šventojoje tvyro jau trečią dieną – laukti stebuklingosios nakties Lietuvos Joninių sostinėje pradėta jau šeštadienį. Nuo ryto miestelio centrinėje aikštėje šurmuliavo dainininkai, scenoje vienas kitą keitė Joninių šventės bei Šventosios kurortinio sezono pradžią skelbiantys renginiai. Jų metu atsigręžta ne tik į senuosius lietuvių papročius, bet ir į Šventosios miestelio istoriją. Tiems, kas žinojo, priminta, o nežinantiems papasakota apie senąjį Janmarienburgo uostą, kurio kilmė ir istorija mus nuveda į XVII amžių, kai atgimė ne tik pasaulietinė kultūra, bet ir Šventosios uostas. Jis šiuo neįprastu vardu ir buvo pavadintas. Šeštadienį Janmarienburgo burmistru buvo iškilmingai inauguruotas idėjos atsigręžti į istoriją autorius, šventojiškis Mikelis Balčius.

Kaip ir dera Lietuvos Joninių sostinėje, Šventojoje jau keletą dienų veikia ir Joninių informacijos centras, kuriame dokumentą pateikę Jonai ir Janinos gauna specialų sertifikatą, su kuriuo akcijoje dalyvaujančiuose Šventosios baruose bei kavinėse (jie pažymėti specialiais ženklais), varduvininkų laukia įvairios staigmenos.

Įspūdingai Šventojoje buvo minima ir Rasų šventė – Žemaičių draugija šeštadienį visus, prijaučiančius pagoniškoms vertybėms, pakvietė rinktis Žemaičių alkoje bei prisiminti senąsias tradicijas. Kupoliavimas, žolelių aukojimas ir kitos Rasos šventės apeigos laukė kiekvieno, nusprendusio Rasos šventės tradicijas prisiminti alkakalnyje.

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra