Lietuvos jaunimo dienos Klaipėdoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Pirmos Lietuvos jaunimo dienos vyko 1997 metais, tai buvo piligriminė kelione maršrutu Aušros vartai – Trakai. Antrą kartą Lietuvos jaunimo dienos „Tarp Dangaus ir žemės“ vyko 2000 metais Vilniuje, dalyvavo 5 tūkstančiai jaunų žmonių. 2004 metai  Šauliuose vyko jaunimo dienos „Negaliu tylėti“, į jas susirinko irgi 5 tūkstančiai jaunimo.  2007 birželio 30 –  liepos 1 dienomis jau ketvirtą kartą Lietuvoje vyko Lietuvos jaunimo dienos. Šį kart susitikome prie jūros Klaipėdoje. Šių jaunimo dienų šūkis „Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“ (Mt.14.27)  Tos žodžius tarė Jėzus savo mokiniams, kai jie irę valtimi, o Jėzus ejo pas juos žengdamas ežero paviršiumi. Pamatę jį mokiniai nusigando manydami, jog tai šmėkla pradėjo šaukti. Jėzus tuojau juos prakalbino: Drąsos! Tai aš. Nebijokite!
Klaipėdoje tas dvi dienas kaip niekada stipriai jautėme Kristaus padrąsinimą: Nebijokite, ateikite, atsiverkite, pasitikėkite! LVK Jaunimo pastoracinės tarybos pirmininkas Vysk. Rimantas Norvila sveikino jaunimą: “Būkite drąsūs pasitikėti Dievu ir Jo vedami leistis į tikėjimo kelionę. Jūsų gyvenimas visada tegul kalba apie Dievo didingumą ir grožį, regimą jūsų džiaugsme ir viltyje, meilėje ir ištikimybėje.“
Drąsos pavyzdžiu buvo Lietuvos jaunimo dienų globėja Kūdikėlio Jėzaus ir Švenčiausiojo Jėzaus Veido Teresė, kurios relikvijos buvo atvežtos į Lietuvą jau gegužės mėnesi. Per visas Jaunimo Dienas Taresėlė buvo su mumis, bylodama jog būtent mūsų silpnumas leidžia mums pasijusti vaikais, kurie nieko negali vieni, be Tėvo, todėl visiškai Juo pasitiki. Sekmadieni tiesiai baigėsi juos kelione Lietuvoje, ji iškeliavo į Latviją. 
Pirmas drąsus jaunų žmonių žingsnis buvo atvykimas iš visų Lietuvos miestų ir miestelių į Klaipėdą. Susitikome įvairiose vietose. Viena iš jų buvo Laikrodžių muziejaus kiemas, kur vyko dalyvių registracija ir renginio atidarymas, dalyvių pasveikinimas. Ten pavalgėme pietus ir iškeliavome į skirtingas miesto vietas teminiams susitikimams. Temų pasirinkimas buvo tikrai labai platus,  kiekvienas galėjo pasirinkti jam aktualią, nors buvo labai nepaprasta išsirinkti iš temų gausybės. Tuo pat metu vyko Jaunimo festivalis. Tai buvo džiaugsmingas, spalvingas ir energija kunkuliuojantis sujudimas pačiame Klaipėdos miesto centre: Krikščioniškos muzikos diskoteka, Koncertas su Karinių jūrų pajėgų varinių pučiamųjų orkestru, Dainuojamosios poezijos popietė, Šlovinimas, Improvizacija senamiestyje, Taizè pamaldos, ir daugybė kitų įdomių ir jaunimą suburiančių susitikimų ir užsiėmimų. Liko patenkinti ir laukiantys linksmybių, ir trokštantys tylos, susikaupimo.
Po teminių užsiėmimų mieste atvykome į Klaipėdos vasaros estradą. Ten sutikome piligrimų – dviratininkų grupę, kuri atvažiavo į jaunimo dienas iš Kryžių kalno ir atvežė jaunimo dienų kryžių.
Kai 2004 metais Lietuvos jaunimo dienos vyko Šiauliuose, tai progai pagamintą kryžių nešėme piligriminėje eisenoje į Kryžių kalną. Kad sujungtume buvusias jaunimo dienas Šiauliuose ir šias jaunimo dienas kryžių atvežėme į Klaipėdą. Jonas Paulius II dar 1984 m. patikėjo  jaunimui medinį 4 metrų ilgio kryžių sakydamas; „Patikiu jums šių metų ženklą –  Kristaus kryžių! Neškite jį per pasaulį kaip Kristaus meilės žmonijai ženklą ir skelbkite kiekvienam, kad tik Kristuje, kuris mirė ir prisikėlė, galime rasti išgelbėjimą ir išganymą.“  Lietuvos jaunimas irgi neša Kristaus kryžių, skelbia Jo žodį savo darbais, savo gyvenimu.
 Po dviratininkų sutikimo įvyko kažkas, kas daugeliui buvo svarbiausiu Jaunimo dienų momentu, o gal net gyvenimo prasmės atradimu – susitaikymo pamaldos. Buvo atvežtos Šv. Teresėlės relikvijos, skaitoma Evangelija. Beveik 70 kunigų atvyko suteikti atgailos sakramentą. Tūkstančiai jaunų žmonių ėjo susitaikyti su Dievu, per tai su savimi pačiu ir su artimu.
Po tokio dvasinio artumo su Dievu pilni džiaugsmo ėjome valgyti vakarienės. O vakare mūsų laukė koncertas. Iki vėlumos jaunimas šlovino Dievą giedodamas. Koncertavo krikščioniškos grupės: SOUNDS IN G – giedojo gospel, pirmoji Lietuvoje „white metal“ grupė QUEST, funk stiliaus grupė CRISPIN, RIVER OF LIFE grupė iš Slovakijos, EXTREEM – profesionali šiuolaikinė choreografijos grupė.
Nors pavargę po kelionės ir šlapi nuo lietaus, bet be galo laimingi išsiskirstėme į mokyklas nakvynei. Gulėdami miegmaišiuose su šypsena prisiminėm kiekvieną dienos akimirką, dėkojome Dievui, kad radome laiko ir noro atvykti į šias jaunimo dienas. Merkiantis akims, dalyviai laukė kitos dienos įvykių, savanoriai patenkinti savo tarnyste planavo kitos dienos darbus, organizatoriai rūpestingai analizavo sekmadienio planus. Šių jaunimo dienių organizatoriai Lietuvos vyskupų konferencijos jaunimo pastoracinė taryba ir Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba. Klaipėdos parapijos svetingai priimdavo kiekvieną dalyvį. Šv. Kazimiero bažnyčios koplyčioje nuo birželio 29 niekos vakaro iki liepos 1 dienos 11 valandos vyko nuolatinė Švč. Sakramento adoracija, kuria vedė įvairios Lietuvoje veikiančios vienuolinės bendruomenės. Tai buvo puiki galimybe bet kuria akimirka ateiti ir susikaupti individualiai maldai.
Sekmadienį su džiugia nuotaika jaunimas iškeliavo į piligriminę eiseną per Klaipėdos miestą iki vasaros estrados. Piligrimystė – kelionė pas Dievą, kelionė į save, kelionė su kitais. Susiskirstę į kolonas jauni žmonės keliavo giedodami, šlovindami Viešpatį, apmąstydami „drąsos“ stoteles. Keliavome į vasaros estradą kartu su šv. Taresėlės relikvijomis švęsti šv. Mišias.
Šv. Mišios visada yra renginio kulminacija, centras. Švęsti Eucharistiją atvyko ir vietiniai gyventojai, maloniai pasitikdami ateinančias jaunimo kolonas. Taip visi susirinkome į Kristaus puotą, švęsti Jo mirtį ir prisikėlimą.
Pasveikinti jaunimą atvyko Klaipėdos miesto meras, Lietuvos respublikos prezidento patarėjas, kuris perskaitė pasveikinimą nuo prezidento V. Adamkaus. Taip pat atvyko Vyskupas, kuris atvežė pasveikinimą iš Vatikano nuo popiežiaus.  Lietuvos jaunimas parašė ir perdavė popiežiui atsakymą į jo laišką jaunimui.
Šv. Mišias aukojo 80 kunigų ir 8 vyskupai. Eucharistija praturtino ir palietė kiekvieno širdį. Vyraujanti dvasinio pakylėjimo atmosfera leido iš naujo atrasti Kristų. Grįžtančių namo, pripildytų malonių, jaunimo galvose skambėjo: „Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra