Lietuvos ir Vokietijos kultūros ministrai atidarė jubiliejinį Thomo Manno festivalį

Autorius: Data: 2016-07-17 , 13:00 Spausdinti

Lietuvos ir Vokietijos kultūros ministrai atidarė jubiliejinį Thomo Manno festivalį

Liepos 16 d. Nidoje kultūros ministras Šarūnas Birutis su Vokietijos kultūros ir žiniasklaidos valstybės ministre ir Vyriausybės federaline komisare prof. dr. Monika Grütters aptarė dvišalius kultūros klausimus ir atidarė 20 – ąjį Thomo Manno festivalį.

Susitikimo metu ministrai kalbėjo apie Europos paveldo 2018 metų iniciatyvą, diskutavo klausimais, susijusiais su audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva,  bendradarbiavimu žiniasklaidos raštingumo skatinimo ir neapykantos apraiškų prevencijos srityse, atsižvelgiant į atsparumo propagandai aspektus, pasidalinta nuomonėmis dėl diskusijų, kylančių dėl leidėjų ir autorių jungtinio teisės valdymo po Europos Teisingumo Teismo sprendimo. Kultūros ministras pakvietė p. Moniką Grütters dalyvauti Lietuvos stendo Leipcigo knygų mugėje atidaryme 2017 pavasarį, kai Lietuva bus šios mugės pagrindinė viešnia. Ministrai

Kultūros ministras sveikindamas Thomo Manno festivalį ir jo bendruomenę su 20-ties metų jubiliejumi pastebėjo, jog festivalis per šį laikptarpį tapo reikšminga kultūros žmonių susitikimų erdve, kurioje per literatūrą, muziką, kiną, vaizduojamuosius menus ir diskusijas gvildenamos ne vienadienės temos. Ministras dėkojo visiems nuolatiniams šio festivalio palaikytojams ir lankytojams, be kurių šis festivalis negalėtų egzistuoti ir nebūtų toks, koks yra šiandien.

Ministrai apsilankė svarbiausiuose Nidos gamtos ir kultūros paveldo objektuose, festivalio parodose, klausėsi festivalio atidarymo koncerto, kuriame koncertavo Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas Romualdas Gražinis). Festivalio atidaryme dalyvavo J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Vokietijos kultūros ir medijų valstybės ministrė ir Vyriausybės federalinė komisarė prof. dr. Monika Grütters, Neringos savivadybės meras Darius Jasaitis.

lrkm.lt

 

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra