Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrės sutarė tęsti aktyvią regioninio saugumo politiką

Autorius: Data: 2012-05-07 , 13:03 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Stokholme (Švedijoje) 2012 m. gegužės 4 d. susitikusi su Švedijos Karalystės gynybos ministre Karin Enström pareiškė, kad tiek Lietuva, tiek Švedija turi bendrą viziją – šalys, supančios Baltijos jūrą, yra ir turi būti atsakingos už saugumą ir taiką regione.

Abi ministrės taip pat pabrėžė būtinybę išlaikyti tvirtą transatlantinį ryšį bei stiprius NATO kolektyvinės gynybos įsipareigojimus šiam regionui.

„Lietuvos narystė NATO per paskutinius keletą metų tampa vis praktiškesnė, gilesnė. Turime nemažai bendrų pratybų, mokymų regione“, – sakė R. Juknevičienė.

„Švedijos neutralumo politikos atsisakymas, Solidarumo deklaracija yra mums labai svarbūs. Kartu turime spręsti kylančius iššūkius. Mes nebūsime pasyvūs, jei kaimynes ištiktų nelaimė, to paties tikimės ir iš kaimyninių šalių“, – sakė Švedijos Karalystės gynybos ministrė, pridūrusi, kad Švedijos interesas – būti patikima partnere.

Be to, ministrės pasidžiaugė vis stiprėjančiu Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimu bei aptarė Lietuvos galimybes prisijungti prie Europos Sąjungos (ES) Šiaurės šalių kovinės grupės 2015 metais. R. Juknevičienė pakvietė Švedijos karines pajėgas dalyvauti 2014 m. pratybose „Gintarinė viltis“, kurių metu būtų didinamas sąveikumas tarp Švedijos ir Lietuvos ginkluotųjų pajėgų.

Švedijos gynybos ministrė taip pat įvertino Lietuvos pastangas išlaikyti ES dėmesį Rytų kaimynystės politikai, paskelbiant ją vienu iš Lietuvos pirmininkavimo ES 2013 m. prioritetų.

„Būtina remti demokratines pastangas Ukrainoje ir Baltarusijoje ir stiprinti bendradarbiavimą su narystės Aljanse siekiančia Gruzija“, – kalbėjo Lietuvos krašto apsaugos ministrė. Pasak jos, deramas dėmesys turėtų būti skiriamas ir demokratiniu laisvės keliu siekiančiai eiti Moldovai. Konkretaus bendradarbiavimo tarp ES ir Rytų partnerių projektu įvardinta šiuo metu steigiama bendra Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada LITPOLUKRBRIG.

Taip pat ministrės aptarė saugumo situaciją regione. Pasak R. Juknevičienės, Rusijoje vyksta karinė reforma, modernizuojamos šios šalies karinės pajėgos, ir toliau tęsiama Kaliningrado militarizacija.

Susitikime kalbėta ir apie NATO operaciją Afganistane. K. Enström teigė, jog Švedija stiprina civilinės paramos Afganistanui pajėgumus ir ieško geriausių būdų, kaip Šiaurės šalys galėtų prisidėti prie atsakomybės perdavimo Afganistano vietos saugumo pajėgoms.

R. Juknevičienė pakvietė Švediją pasinaudoti tranzitu gabenant karinius krovinius iš ir į Afganistaną per Lietuvą.

Aptartos ir kitos temos – energetinio saugumo klausimai, artėjantis NATO viršūnių susitikimas Čikagoje.

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. +370 640 45376

U. Naujokaitytės nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Švedija , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra