Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas – ES sėkmei

Autorius: Data: 2013-10-28 , 15:46 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. spalio 28 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Laurentu Fabiusu aptarė dvišalius santykius, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai eigą ir pasirengimą lapkritį įvyksiančiam ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje, derybas su ES dėl daugiamečio biudžeto, jaunimo nedarbo problemas.

Prancūzijos užsienio politikos vadovas į Lietuvą atvyko dalyvauti  50-oje ES reikalų parlamentinių komitetų konferencijoje (COSAC), kuri įkurta jo iniciatyva prieš 24 metus.

Prancūzija ir Lietuva jau ketverius metus yra strateginės partnerės. Valstybės itin glaudžiai bendradarbiauja karinėje, ekonominėje, kultūrinėje srityje, ES ir NATO organizacijose. Prancūzija neseniai vykdė oro policijos misiją Baltijos šalyse, mūsų pozicijos sutampa ir energetiniais klausimais. Abi valstybės palaiko bendros ES vidaus energetikos rinkos sukūrimą ir pasisako už energetinių salų Senajame žemyne panaikinimą siekiant konkurencingų energetinių kainų.

Pokalbyje su Prancūzijos užsienio politikos vadovu kalbėta ir apie vieną iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių – ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimą Vilniuje. Jo metu tikimasi pasirašyti ES asociacijos sutartį su Ukraina bei parafuoti asociacijos sutartis su Gruzija ir Moldova. Pasak Prezidentės, ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje gali tapti naujo etapo ES santykiuose su Rytų kaimynais pradžia. Kad susitikimas duotų apčiuopiamų rezultatų, ir toliau būtinas glaudus bendrijos šalių ir institucijų bendradarbiavimas.

Pastaruoju metu ir ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva, ir Prancūzija ypatingą dėmesį skiria jaunimo nedarbo mažinimui. Dar liepos mėnesį Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai aktyviai įsijungė į bendrą iniciatyvą su Vokietija, kurios tikslas sutelkus ES institucijų, valstybių narių ir socialinių partnerių jėgas numatyti priemones jaunimo nedarbui spręsti. Lapkričio 12 d. Paryžiuje Lietuvos vadovė dalyvaus Prancūzijos Prezidento François Hollande’o rengiamoje konferencijoje jaunimo nedarbui mažinti.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo prioritetų – pabaigti derybas su Europos Parlamentu dėl daugiamečio ES biudžeto. Nesutarus ne tik strigtų daugelio programų įgyvendinimas, bet ir jaunimo nedarbui mažinti skirta parama laiku nepasiektų valstybių narių.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra