Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė bus stiprinama toliau

Autorius: Data: 2013-04-04 , 14:37 Spausdinti

2013 m. balandžio 2–3 dienomis Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis Varšuvoje susitikęs su Lenkijos gynybos ministerijos politikos direktoriumi Marcinu Kažimierskiu (Marcinu Kazimierskiu) aptarė dvišalį Lietuvos ir Lenkijos karinį bendradarbiavimą, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, kitus dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

Susitikime politiko direktoriai pabrėžė, jog Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė turi būti plėtojama stiprinant ir kuriant bendrus karinius pajėgumus, iš kurių prioritetu ir toliau liks bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG kūrimas.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina oficialias derybas dėl trišalio karinio vieneto steigimo pradėjo 2011 metais. Ši brigada palanuojama galėtų dalyvauti tarptautinėse Europos Sąjungos (ES) operacijose ir budėti ES kovinėse grupėse, pradėjo 2011 metais.

Ukraina taip pat yra viena iš ES Rytų partnerystės šalių. Šių metų antrą pusmetį ES Tarybai pirmininkausianti Lietuva sieks glaudinti bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis, kad šis bendradarbiavimas taptų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Dr. V. Urbelis

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra