Lietuvos ir Lenkijos specialistai dalijasi patirtimi dėl Rasų kapinių restauravimo

Autorius: Data: 2016-05-26 , 12:03 Spausdinti

Senosios Rasų kapinės Vilniuje yra ypatingos vertės, jos reikšmingos Lietuvos ir Lenkijos istorijai, todėl šių kapinių restauravimas yra labai svarbus istorinės–kultūrinės atminties išsaugojimo darbas. Tai pabrėžė kultūros viceministras Romas Jarockis, sveikindamas ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybėje surengto Lietuvos ir Lenkijos seminaro dėl Rasų kapinių restauravimo dalyvius.

„Vilniaus Rasų ir kitose istorinėse kapinėse turime sovietinio laikotarpio pasekmes, kai šios kapinės buvo niokojamos ir neprižiūrimos. Kartu su Vilniaus savivaldybe istorinių kapinių restauravimą matome kaip vieną iš prioritetų Vilniaus mieste“, – sakė kultūros viceministras.

Kelių šimtų metų senumo Vilniaus Rasų kapinės apima 15 hektarų plotą, jose palaidota tūkstančiai vilniečių, daugelį kapų ženklina vertingi antkapiniai paminklai, meniškos koplyčios. Siekiant, kad istorinės Rasų kapinės būtų sutvarkytos ir taptų lankomu gyvosios istorijos paminklu, iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos skirta 3 mln. eurų, lėšų skiria ir Lietuvos valstybė.

Seminarą, skirtą Rasų kapinių restauravimui, surengė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybė. Seminare dalyvauja Lietuvos paveldosaugos specialistai, dirbantys kapinių tvarkymo srityje, taip pat Lenkijos nacionalinio paveldo instituto, su kuriuo Kultūros paveldo departamentas praėjusių metų gruodį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, atstovai. Seminaro tikslas – apžvelgti istorinių kapinių restauravimo ir tvarkymo ypatumus, pasidalinti gerąja patirtimi su šios srities Lenkijos specialistais.

lrkm.lt

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra