Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai aptarė energetinio saugumo, šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo skatinimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Audronius Ažubalis ir Girtas Valdis Kristovskis Vilniuje 2010 m. gruodžio 8 dieną aptarė dvišalių santykius, bendrus energetinio saugumo politikos klausimus, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo skatinimą.
 
Susitikime sutarta bendromis pastangomis siekti Lietuvai ir Latvijai svarbių regioninių energetikos projektų įgyvendinimo, taip užtikrinant šalių ekonominį saugumą.
 
Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai kalbėjosi ir apie Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Nordic Baltic 8), ekspertų grupės ataskaitą. Ją parengė šiais metais Šiaurės ministrų tarybai pirmininkaujančios Danijos ekspertai, vadovaujami buvusio Danijos gynybos ministro Soreno Gade ir Latvijos, šių metų NB8 pirmininkės, ekspertai kartu su buvusiu Latvijos užsienio reikalų ministru Valdžiu Birkavu.
 
A. Ažubalis ir G. V. Kristovskis aptarė jau prasidėjusį kai kurių ataskaitos rekomendacijų įgyvendinimą, kurį planuojama tęsti ir 2011 metais.
 
Remiantis pradėtomis įgyvendinti ataskaitos rekomendacijomis, regiono šalys, ministrų sutarimu, turėtų imtis glaudesnio bendradarbiavimo užsienio politikos, diplomatinių atstovybių veiklos srityje, taip pat aktyviau plėsti regiono žinomumą ir įtaką.
 
Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo Lietuvos ir Latvijos kelių infrastruktūrų sujungimo svarbą. Anot A. Ažubalio, jau treji metai kaip Lietuva ir Latvija yra prisijungusios prie Šengeno erdvės, tačiau iki šiol nėra atstatytas ar nutiestas naujas kelias per sieną. Ministrų sutarimu, Lietuvos ir Latvijos sieną kertančių vietinės reikšmės kelių atkūrimas palengvintų pasienio gyventojų bendravimą ir skatintų regioninę plėtrą.
 
G. V. Kristovskio darbo vizito Lietuvoje programoje numatyti susitikimai su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, Seimo Pirmininkės pavaduotoju Česlovu Stankevičiumi ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Emanueliu Zingeriu. 
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ažubalis Vilniuje susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministru G. V. Kristovskiu. Po susitikimo ministrai (dešinėje) atsakė į žurnalistų klausimus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra