Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimui – plačios galimybės

Autorius: Data: 2014-01-28 , 10:16 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kazachstano užsienio reikalų ministru Jerlanu Idrisovu. Susitikime kalbėta apie dvišalius santykius, bendradarbiavimo stiprinimą ekonomikos, transporto, inovacijų ir kitose srityse.

„Lietuvą ir Kazachstaną sieja sėkmingas ekonominis bendradarbiavimas. Džiaugiuosi, kad auga mūsų šalių prekybiniai ryšiai, tačiau potencialas transporto, verslo, mokslo ir aukštųjų technologijų srityse nėra pilnai išnaudotas“, – sakė Prezidentė.

Dvišalės prekybos apyvarta 2013 m. pasiekė beveik du milijardus litų, tačiau yra dar daug sričių, kur abiejų šalių ryšiai galėtų plėstis. Stipriai auga Lietuvos eksportas į Kazachstaną – šiais metais jis siekė 1,3 milijardo litų. Didžiausią jo dalį, net 75 procentus, sudaro transporto paslaugos, kurių pagrindinis tiekėjas yra tarp Klaipėdos ir Kazachstano bei Kinijos kursuojantis šaudyklinis konteinerinis traukinys „Saulė“. Esminiai susitarimai dėl šio traukinio pasiekti per Prezidentės vizitą Kazachstane 2011 m. ir dar tais pačiais metais pajudėjo pirmasis jo sąstatas.

Pasak Prezidentės, Kazachstano verslininkai galėtų labiau išnaudoti traukinio „Saulė“ teikiamas paslaugas ir patikimai, greitai ir už nedidelius kaštus gabenti krovinius į Europą. Kol kas didesni krovinių srautai vyksta iš Vakarų Europos į Kazachstaną. Tai vienas efektyviausių būdų pristatyti prekes į Europą. Atstumą nuo Kinijos iki Klaipėdos jis įveikia tik per 13 dienų. Krovinio gabenimas iš Kinijos į Europą įprastiniu jūrų keliu užtrunka net 40 dienų.

Šalies vadovės teigimu, perspektyvios bendradarbiavimo sritys yra ir informacinės technologijos, medicininis turizmas, mokslo tyrimai, inovacijos ir studentų mainai. Įsigaliojus Prezidentės vizito Kazachstane metu pasirašytam bendradarbiavimo sutarimui švietimo, mokslo, kultūros ir meno srityse, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ parengė medicinos studijų ir paslaugų eksporto Kazachstanui platformą. Rengiami studentų mainai, kvalifikacijos kėlimo kursai, įsteigtos stipendijos kazachų studentams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Nuotr. – R. Dačkus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra