Lietuvos ir JAV kariuomenių vadai aptarė galimybes bendradarbiauti organizuojant Afganistano nacionalinės policijos mokymus Goro provincijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 8 d. su oficialiu vizitu Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Vašingtone susitiko su JAV Jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininku (JAV kariuomenės vadu) admirolu Mike’u G. Mullenu ir kitais Pentagono pareigūnais.
 
Susitikime daug dėmesio buvo skirta NATO vadovaujamai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) operacijai Afganistane. Gen. mjr. A. Pocius su M. G. Mullenu aptarė galimybes abiejų šalių kariuomenėms bendradarbiauti organizuojant mokymus afganistaniečių policininkams Goro provincijoje, kur Lietuva vadovauja Provincijos atkūrimo grupei. Lietuvos kariuomenės vadas taip pat atkreipė JAV vadovybės dėmesį į galimybes per Lietuvos teritoriją tranzitu gabenti ISAF pajėgoms aprūpinti skirtus nekarinius krovinius.
 
Susitikime taip pat buvo aptarta NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse ir šios misijos svarba, bendrų su JAV pratybų organizavimo galimybės Baltijos valstybėse, Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas, kiti aktualūs dvišalių ir daugiašalių santykių karinėje srityje klausimai.
 
Antradienį, vasario 9 d., gen. mjr. A. Pocius lankėsi JAV karinio laivyno akademijoje, kurioje mokosi trys kariūnai iš Lietuvos, taip pat susitiko su JAV Nacionalinės gvardijos vadovybe.
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. (8 5 ) 2785 208; el. paštas: vis@kam.lt
 
JAV gynybos departamento nuotr.
 
Nuotraukoje: Gen. mjr. A. Pocius (dešinėje) susitiko su M. G. Mullenu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra