Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrai Jeruzalėje kalbėjosi apie Panevėžį bei bendrus tikslus

Autorius: Data: 2011-06-03 , 08:50 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Jeruzalėje (Izraelis) 2011 mš birželio 1 d. susitikusi su Izraelio gynybos ministru Ehudu Baraku pasirašė sutartį dėl informacijos apsaugos, taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Artimųjų Rytų taikos procesą, saugumo situaciją regione. Tai pirmasis Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrų susitikimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
 
Susitikimo metu buvo sutarta bendradarbiauti karinėje srityje. Šiam tikslui ministrai sutarė sudaryti darbo grupę.
 
„Pasirašyta sutartis bus labai naudinga abiem šalims. Taip pat džiaugiuosi, kad Izraelis pasiūlė glaudžiau bendradarbiauti karinėje srityje“, – sakė R. Juknevičienė.
 
Ministrai aptarė ir Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje klausimą. Izraelio gynybos ministras E. Barakas pažymėjo, kad Lietuvoje labai svarbu įsteigti Izraelio ambasadą iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais.
 
Susitikime E. Barakas R. Juknevičienę išsamiai supažindino su Izraelio vertinimais Artimųjų Rytų Taiko proceso atžvilgiu. Jis teigė aukštai vertinantis Lietuvos misiją Afganistane.
 
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pakvietė Izraelio gynybos ministrą apsilankyti Lietuvoje, iš kur yra kilę E. Barako tėvai. E. Barako šeima kilusi iš Pušaloto miestelio, Panevėžio apskrities (dabar Pasvalio r.). Ministrė taip pat yra gimusi Panevėžyje.
 
Ministrė susitiko su Izraelio Kneseto užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Shauliu Mofazu ir užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu bei aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje.
 
„Izraelio valstybė yra svarbi partnerė politiniame ir ekonominiame lygmenyje“, – pabrėžė R. Juknevičienė. 

Ministrė į Lietuvą grįžo ketvirtadienį, birželio 2-ąją.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė

Izraelio gynybos ministerijos ir Lietuvos delegacijos nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra