Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai aptarė galimybes ateityje bendrai dalyvauti tarptautinėse operacijoje ir apjungti pratybas

Autorius: Data: 2013-04-04 , 16:40 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. balandžio 4 d., Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose su Danijos gynybos ministru Nicku Haekkerupu (Nick Hækkerup) susitikęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir karinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes ateityje.

Susitikimo metu Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai daugiausiai dėmesio skyrė galimybėms bendrai dalyvauti tarptautinėse operacijose. Pasak krašto apsaugos ministro, šiuo metu analizuojamos galimybės kartu su Danija dalyvauti tarptautinėse operacijose po to, kai bus baigta NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija Afganistane.

Su Danija mus sieja labai glaudus ir stiprus ryšys, todėl bendras dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra mūsų prioritetas“, – sakė J. Olekas. Krašto apsaugos ministras pažymėjo, kad beveik prieš 20 metų Lietuvos kariai į pirmąją tarptautinę misiją Balkanuose išvyko kartu Danijos kolegomis.

Ministrai taip pat aptarė poreikį išsaugoti abiejų šalių karių Afganistane įgytą patirtį ir gebėjimą veikti kartu pasibaigus ISAF operacijai po 2014 metų. Vienas iš būdų yra rengti didelio masto ir matomumo karines pratybas, todėl ministrai aptarė galimybę sinchronizuoti ir sujungti Šiaurės ir Baltijos šalyse vykdomas pratybas.

Lietuvos ir Danijos ministrai taip pat kalbėjo apie glaudesnį šalių karinį bendradarbiavimą efektyvaus ir aplinką tausojančio energijos šaltinių naudojimo srityje, kur Danija turi ypač daug patirties.

Krašto apsaugos ministras kolegai iš Danijos padėkojo už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, taip pat už paramą Lietuvos mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ integruojant su Danijos kariuomenės divizija ir suteikiant Lietuvos kariams galimybes treniruotis didesnio karinio vieneto sudėtyje.

Danijos gynybos ministras N. Haekkerupas Aviacijos bazėje Šiauliuose taip pat susitiko su jau ketvirtą kartą NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančiais Danijos kariais. Keturių mėnesių budėjimą nuo šių metų pradžios atlieka Skrydstrupo aviacijos bazės kariai su keturiais naikintuvais F-16.

Antano Gedrimo (KOP) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra