Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimas stiprėja

Autorius: Data: 2013-09-13 , 11:45 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. rugsėjo 12 d. (Briuselis)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su belgų Karaliumi Filipu (Philippe). Prezidentė yra pirmoji užsienio valstybės vadovė, su kuria susitinka naujasis Karalius. Susitikime buvo aptarti Lietuvos ir Belgijos dvišaliai santykiai, kalbėta apie visai Europai šiuo metu aktualius klausimus ir tarptautinę situaciją.

„Sėkminga Lietuvos ir Belgijos dvišalių santykių istorija prasidėjo dar tarpukariu. Šiandien mūsų partnerystė dar labiau intensyvėja: ekonominiai ryšiai nuosekliai stiprėja, glaudžiai bendradarbiaujame įvairiose tarptautinėse organizacijose, o šiuo metu būtent Belgijos naikintuvai saugo Baltijos šalių oro erdvę“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad iki šiol vystomi sėkmingi dvišaliai santykiai su Belgija bus plėtojami ir toliau. Tarp Lietuvos ir Belgijos vyksta intensyvi prekyba, kurios apimtys nuosekliai auga – vien per šių metų pirmąjį pusmetį užfiksuotas 21 proc. augimas. Pernai prekybos apyvarta su Belgija siekė 3,3 mlrd. litų. Lietuva yra pasirašiusi susitarimus su Belgijos regionais Flandrija ir Valonija, su kuriais bendradarbiauja inovacijų, transporto, kultūros, švietimo ir turizmo srityse.

Prezidentė pabrėžė Belgijos ir Lietuvos partnerystės svarbą tarptautinėse organizacijose – abi šalys aktyviai bendradarbiauja ES ir NATO. Belgija remia Lietuvos narystę Tarptautinėje ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD) ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Susitikime aptarta Europos ekonominė situacija. Karalius Filipas taip pat daug dėmesio skiria jaunimo nedarbui. Kalbėta apie tai, kaip Europos institucijos galėtų prisidėti prie didesnių galimybių jaunimui sukūrimo, kaip sukurti geresnes sąlygas jauniems žmonėms ieškotis darbo, o darbdaviams samdyti daugiau jaunų specialistų.

Prezidentė ir Karalius taip pat kalbėjo apie šiandien pasaulyje kylančius saugumo iššūkius. Šalies vadovė pabrėžė, kad, kylant naujoms saugumo grėsmėms, būtina ieškoti naujų sprendimų šiems iššūkiams atremti. Lietuva ir Belgija sėkmingai bendradarbiauja NATO – Lietuvai įstojus į šią organizaciją, Baltijos šalių oro erdvę saugojo būtent Belgijos lėktuvai. Šių metų rugsėjo 3 dieną Belgija Lietuvoje pradėjo savo trečiąją oro misiją.

Susitikime buvo taip pat aptarti pirmieji Lietuvos pirmininkavimo rezultatai. Pasak Prezidentės, nors Lietuvai teks dar labai daug nuveikti derinant skirtingas ES šalių narių pozicijas ir sprendžiant ES kylančias problemas, tačiau nemažai darbų jau padaryta – pasiektas Tarybos susitarimas dėl 2014 m. ES biudžeto, pradėtos derybos su JAV dėl laisvosios prekybos, susitarta dėl kitų visai ES svarbių klausimų.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Pirmininkavimas – galimybė pristatyti lietuviškos kultūros perlus

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/pirmininkavimas_-_galimybe_pristatyti_lietuviskos_kulturos_perlus.html

Mažesnės energetikos kainos – konkurencingesnė Europa

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/mazesnes_energetikos_kainos_-_konkurencingesne_europa.html

D. Grybauskaitės kalba Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga Briuselyje rengiamo koncerto metu

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_lietuvos_pirmininkavimo_europos_sajungos_tarybai_proga_briuselyje_rengiamo_koncerto_metu.html

D. Grybauskaitės kalba Europos politikos centre, Briuselyje: „Europos energetikos politika – didesnio solidarumo link“

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_europos_politikos_centre_briuselyje_europos_energetikos_politika_-_didesnio_solidarumo_link.html

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra