Lietuvos ir Baltarusijos Prezidentai aptarė bendradarbiavimo galimybes

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trečiadienis, 2009 m. rugsėjo 16 d. (Vilnius )

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Baltarusijos Respublikos Prezidentu Aliaksandru Lukašenka ir jo vadovaujama delegacija.

Susitikimo metu aptartos Lietuvos ir Baltarusijos ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybės, žmogaus teisių padėtis ir demokratijos plėtra Baltarusijoje, apsikeista nuomonėmis dėl glaudesnio šalių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo.

Prezidentė D. Grybauskaitė akcentavo, kad Lietuva laikosi bendros ES pozicijos dėl demokratijos plėtros Baltarusijoje. Baltarusija yra pradėjusi įgyvendinti kai kuriuos ES ir ESBO iškeltus reikalavimus dėl politinių kalinių, organizacijų registravimo ir žiniasklaidos. Lapkričio mėnesį ES svarstys ar pratęsti sankcijų netaikymą Baltarusijai.

Aptardami Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo galimybes abiejų šalių prezidentai teigė, kad geros kaimynystės pagrindu galėtų tapti ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas. Baltarusijos ir Lietuvos delegacijos aptarė galimybę bendradarbiauti energetikos ir transporto srityse. Pokalbyje akcentuota galimybė efektyviau naftos importui ir eksportui išnaudoti Klaipėdos uostą ir Būtingės terminalą bei kurti bendrą logistikos centrą.

Prezidentė D. Grybauskaitė padėkojo Baltarusijos vadovui už lietuviškojo paveldo saugojimą ir priežiūrą Baltarusijos teritorijoje. Pasak Prezidentės, kultūrinių santykių plėtra su kaimynine Baltarusija galėtų tapti glaudesnio abiejų šalių piliečių bendravimo pagrindu.

Prezidentai taip pat pabrėžė būtinybę efektyviau išnaudoti Šengeno sutartyje numatytą supaprastinto bendravimo galimybę pasienio gyventojams.

Prezidentės teigimu šis susitikimas gali būti geros kaimynystės su Baltarusija pradžia, galinčia peraugti į glaudesnius ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo santykius.

Nuotraukose:

1, 2. LR Prezidentė D. Grybauskaitė susitiko su Baltarusijos Respublikos Prezidentu A. Lukašenka
3, 4. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir Baltarusijos ekonominio bei kultūrinio bendradarbiavimo galimybės

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra