Lietuvos interesas – prisidėti prie Šiaurės Afrikos regiono stabilizacijos

Autorius: Data: 2011-03-11, 14:54 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. kovo 11 d. (Briuselis)
 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Briuselyje neeilinėje Europos Vadovų Taryboje, skubiai sušauktoje padėčiai Libijoje ir visame Šiaurės Afrikos regione aptarti.

ES valstybių vadovai aptarė sankcijų sugriežtinimą Libijos diktatoriui bei neatidėliotinas Europos Sąjungos pagalbos Libijos žmonėms priemones, siekiant išvengti humanitarinės katastrofos.

Pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, Lietuvai labai svarbu dalyvauti šiandien priimamuose sprendimuose dėl Libijos, nes jie gali turėti reikšmingos įtakos šalies ekonomikai.

„Tai, kas vyksta Šiaurės Afrikoje atrodo labai toli. Tačiau iš tikrųjų, yra taip arti. Įvykiai šiame regione įtakos Europos ekonomiką, įtakos Lietuvos ekonomiką ir jos atsigavimą. Jau šiandien tai juntame iš augančių kuro kainų. Mes, Europos šalių vadovai turime apsispręsti, kaip padėti regionui, ypač Libijai, ar naudoti šioje šalyje karinę jėgą. Daugelis šalių, ir Lietuva taip pat, laikosi nuostatos, jog to daryti negalima be Jungtinių Tautų Saugumo tarybos rezoliucijos ir Arabų Lygos pritarimo“, – teigė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, būtina užkirsti kelią humanitarinei tragedijai Libijoje ir Europos Sąjunga tai gali ir turi padaryti.

„Užkirsti kelią humanitarinei tragedijai, stabilizuoti regioną – yra nepaprastai svarbu ne tik pačiai Šiaurės Afrikai, bet ir visai Europai, o Lietuvai- ypatingai, kai kalbame apie mūsų energetinį saugumą ir ekonominę situaciją“, – Briuselyje sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba
 
www.lrp.lt

Lietuva - Belgija , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra