Lietuvos geologijos paveldo diena Ventos krašte

Autorius: Data: 2013-09-30 , 10:50 Spausdinti

Lietuvos geologų sąjunga ir Lietuvos geologijos tarnyba kartu su Ventos regioninio parko direkcija Akmenės ir Mažeikių kraštuose surengė Lietuvos geologinio paveldo dieną. Ji skirta unikalių ir žmogaus globos reikalaujančių geologijos objektų lankymui ir populiarinimui. Akmenės ir Mažeikių kraštai yra unikalūs savo geologine sandara, nes tik čia dienos šviesoje, žemės paviršiuje galima pamatyti paslaptingosios juros sistemos uolienas, rankomis paliesti dinozaurų laikų gyvūnų liekanas – fosilijas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos geologai, taip pat vietos (o ir iš toliau), gamtos mėgėjai. Per abi dienas aplankėme daug geologinio paveldo objektų abiejuose rajonuose: Akmenės krašto karjerus, Menčių uolėtąjį ežerą, Papartynės juros periodo atodangą, Purvių ir Svirkančių atodangas, Avižlio ir Kaukolynės atragius, Skleipių akmenį, Kegrių šaltinį. Geologai papasakojo apie atodangų ir atragių geologinę istoriją, karjerų geologiją.

Buvo diskutuojama apie būsimą Akmenės geologijos parką, geologinio paveldo objektų pritaikymą lankymui ir populiarinimą. Renginio dalyviai priėmė deklaraciją dėl geologinio paveldo išsaugojimo ir populiarinimo Lietuvoje.

Už ypatingus nuopelnus Ventos regioniniam parkui Akmenės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Apolinaras Nicius ir Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas buvo apdovanoti neseniai įsteigtu Ventos regioninio parko garbės ženklu „Ventos slibinas“.

Ventos RPD archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra