Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininku išrinktas G.Česonis

Autorius: Data: 2016-05-10 , 15:22 Spausdinti

Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininku išrinktas G.Česonis

 

Fotomenininkas Gintaras Česonis. Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.

Pirmadienį įvyko Lietuvos fotomenininkų sąjungos neeilinis suvažiavimas, kurio metu naujuoju sąjungos pirmininku buvo išrinktas fotomenininkas Gintaras Česonis ir suformuota sąjungos valdyba.

Ilgametis LFS pirmininkas Jonas Staselis atsistatydino. Fotomenininkų sąjungos narės Agnės Narušytės teigimu, neeiliniam suvažiavimui buvo ruošiamasi, tačiau darbas nenuėjo veltui, nes išrinktas žmogus, galintis sąjungą vesti į įdomią ateitį.

„Mes labai džiaugiamės, kad turime puikų pirmininką, jaunosios kartos atstovą, jau daug metų puikiai vadovaujantį Kauno skyriui, padariusį darbus, kurie pelnė tarptautinį pripažinimą“, – sako Agnė Narušytė.

Gintaras Česonis nuo 2009 m. užėmė LFS Kauno skyriaus pirmininko poziciją. Anot Agnės Narušytės, sprendimą jį išrinkti LFS pirmininku lėmė ir jo sėkminga veikla Kaune.

„Pasižiūrėję, kokios parodos rengiamos Kauno galerijoje, kokias knygas ji yra išleidusi, atrasime, kad ten vietą randa įvairių kartų ir įvairių rūšių fotografija. Nuostabu, kad jo žvilgsnis aprėpia viską ir išskiria vertingiausius dalykus“, – komentuoja A. Narušytė, kuri prideda, kad labai svarbu, jog pirmininkas rūpintųsi, kad žinios apie geriausią Lietuvos fotografiją pasiektų ir pasaulį.

G. Česonis gimė 1974 m., mokėsi Moksleivių fotografijos mokykloje prie Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kaune, studijavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, kur įgijo magistro laipsnį. 1997–1998 m. taip pat mokėsi Prancūzijos Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje.

Nuo 1999 m. G.Česonis dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Nuo 1993 m. jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys.

Gintaras Česonis yra surengęs 14 personalinių parodų, 2000 m. jam buvo įteikta Lietuvos mokslų akademijos premija.

Bernardinai.lt

Uncategorized ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra