Lietuvos ekonominių interesų gynybai – sutelktos pajėgos

Autorius: Data: 2013-10-16 , 13:16 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. spalio 16 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Užsienio reikalų, Žemės ūkio, Ūkio ir Susisiekimo ministerijų bei Muitinės departamento ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais aptarė, kokių priemonių imtasi sprendžiant eksporto į Rusijos Federaciją sutrikimus ir kokių tai duoda rezultatų.

Prezidentė domėjosi, kaip vykdomas jos įpareigojimas ginti Lietuvos ekonominius interesus visomis įmanomomis priemonėmis. Šalies vadovės teigimu, sprendimai, ribojantys eksportą, greičiausiai yra politinio pobūdžio, nes iki šiol Rusijos Federacija nenurodė priežasčių, kodėl sustabdytas mūsų produktų eksportas. Iš kitų, net 70 šalių, į kurias Lietuva eksportuoja pieno produktus, pretenzijų nėra.

Prezidentė pabrėžia, kad siekiant sureguliuoti prekybą su Rusija išnaudotos dar ne visos priemonės ir galimybė. Pasak Prezidentės, tik Rusijos Vartotojų teisių ir žmonių gerovės priežiūros tarnybos lygmens akivaizdžiai nepakanka.

„Lietuviškos produkcijos eksporto ribojimas kenkia mūsų verslui. Šalies ekonominių interesų gynybai būtinos sutelktos pajėgos. Kiekviena institucija savo lygmeniu turi padaryti darbą iki galo išnaudodama visus turimus instrumentus. Jeigu dvišalės institucijų pastangos rezultatų neduos, Lietuva turi būti pasirengusi kreiptis į Pasaulinę prekybos organizaciją“, – sakė Prezidentė.

Todėl šalies vadovė įpareigojo atsakingas institucijas kaip galima greičiau pateikti Europos Komisijai reikalingus duomenis kreipimuisi į Pasaulinę prekybos organizaciją (PPO) dėl lietuviškos produkcijos eksporto ribojimo.

Prezidentė šį klausimą jau yra iškėlusi ir pristačiusi aukščiausiu lygiu ir Europos, ir pasaulio lyderiams, taip pat ir Jungtinėse Tautose.

Kitą savaitę Prezidentė vyks į Europos Vadovų Tarybą (EVT), kur susitiks su EVT vadovu Hermanu Van Rompuy bei Europos Komisijos Prezidentu José Manueliu Barroso ir kalbėsis apie Lietuvai taikomus prekybos apribojimus, taip pat ir apie galimybę Europos Komisijai kreiptis į Pasaulinę prekybos organizaciją (PPO).

Rusijos Federacija pati pripažino sustabdžiusi lietuviškų pieno produktų eksportą notifikuodama apie tai Pasaulinę prekybos organizaciją. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra