Lietuvos diplomatinė tarnyba – tarptautinės bendruomenės dėmesio centre

Autorius: Data: 2013-11-07 , 16:44 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. lapkričio 7 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi LR užsienio reikalų ministerijoje, kur pasveikino mūsų šalies diplomatus su jų profesine švente – Diplomatų diena. Šiuolaikinė Lietuvos diplomatija šiemet švenčia 95-ąsias metines – 1918 m. lapkričio 7 d. įkurta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Prezidentė pabrėžė, kad mūsų šalies diplomatinės tarnybos vaidmuo šiandien ypač svarbus – Lietuva pirmininkauja ES Tarybai ir yra išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

„Atsakomybė už valstybę – ant kiekvieno iš jūsų pečių. Mūsų nedaug, todėl turime nuversti didesnius kalnus, padėti mūsų valstybei klestėti ir būti gerbiamai pasaulyje. Turime parodyti, kad galime ir sugebame daugiau, nei kas nors iš mūsų tikisi. Tai svarbu ne tik diplomatinei tarnybai, bet ir visai Lietuvai, jos žmonėms, jų saugumui ir gerovei“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Lietuvos diplomatai turi veikti atsakingai ir galvoti valstybės interesų lygmeniu. Svarbu tarptautiniu lygiu kelti Lietuvai aktualius klausimus apie energetinį ir kibernetinį saugumą, ekonomiką ir prekybą, kultūrą.

Minint Diplomatų dieną įteikiami apdovanojimai geriausiems šalies diplomatams. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvauja buvę užsienio reikalų ministrai, pirmieji Lietuvos atstovai užsienyje, buvę ambasadoriai, kitose Lietuvos ir ES institucijose dirbantys diplomatai, Seimo Užsienio ir Europos reikalų komitetų nariai.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra