Lietuvos dienos Charkove

Autorius: Data: 2017-06-15, 09:07 Spausdinti

Lietuvos dienos Charkove

www.voruta.lt

Birželio 9-11 dienomis Charkove vyko ,,Lietuvos dienų“ šventė, kurią atidarė su oficialiu vizitu šiame mieste apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Centriniame M. Gorkio kultūros ir poilsio parke tris dienas veikė tradicinių lietuviškų amatų mugė, miestiečiai ir jo svečiai galėjo paragauti lietuviškų patiekalų, buvo pristatomos turizmo ir studijų aukštosiose mokyklose galimybės. Pirmą vakarą koncertavo grupė ,,Biplan“.

Tęsiant Lietuvos ekspertų dalinimosi patirtimi įvairiose kultūros politikos formavimo ir įgyvendinimo srityse ciklą Ukrainoje, Charkovo literatūros muziejuje vyko seminaras kultūros politikos regionuose tema. Jo metu Lietuvos kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų departamento Regionų skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė pristatė mūsų šalies praktiką bei nuo 2008 metų pradėtą įgyvendinti ir išpopuliarėjusią programą ,,Lietuvos kultūros sostinė“. Telšių kultūros centro direktoriaus pavaduotojas bei projekto ,,Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ koordinatorius Linas Ulkštinas pasidalino konkrečia patirtimi ir rezultatais, realizuojant šį projektą savo mieste.

Lietuvos ekspertai šia gerąja praktika dalijosi ne tik Charkove, bet taip pat Kijeve, dalyvaudami Ukrainos užsienio reikalų ministerijos surengtame Trečiame forume ,,Ukrainos kultūrinė diplomatija“.

Lietuvos dienas Charkove inicijavo ir koordinavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Charkovo srityje, rėmė, Lietuvos užsienio reikalų ir kultūros ministerijos, Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Charkovo srityje, kitos dalyvavusios projekte Lietuvos institucijos ir įstaigos. Kultūrinę programos dalį koordinavo kultūros atašė Ukrainoje.

Jurgis Giedrys, kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje

Lietuva - Ukraina , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra