Lietuvos choras – tarptautinio konkurso laureatas

Autorius: Data: 2017-05-31, 15:51 Spausdinti

Lietuvos choras – tarptautinio konkurso laureatas

Ąžuolų klubo vyrų choras koncertuoja Šv.Kotrynos bažnyčioje. 

www.voruta.lt

Praėjusią savaitę Lenkijoje, Balstogėje (Bialystok), Gegužės 24–28 d. vyko XXXVI Tarptautinis bažnytinės pravoslavų muzikos festivalis-konkursas ,,Hajnowka 2017“. Ketvirtą dešimtmetį gyvuojantis festivalis yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių chorų forumų rytų Europoje. Šiemet konkursinėje festivalio programoje net 26 kolektyvai iš aštuonių šalių varžėsi keturiose kategorijose: vaikų, bažnytinių, mėgėjų ir profesionalų chorų. ,,Ąžuolų klubo“ vyrų choras vadovaujamas dirigento prof. Povilo Gylio konkurse atliko D.Bortnianskio, A. Vedelio, P.Česnokovo, R.Twardowskio, M.Ippolitovo-Ivanovo kūrinius. Konkurso žiuri, labai aukštai įvertino lietuvių choro pasirodymą ir mėgėjų kategorijoje skyrė II-ąją vietą, o choro meno vadovą ir dirigentą P.Gylį apdovanojo geriausio dirigento diplomu.

Komisijos pirmininkas kompozitorius prof. R.Twardowskis, beje gimęs ir mokęsis Vilniuje neslėpė savo susižavėjimo ,,Ąžuolų klubo“ vyrų choro profesionalumu, teigė, kad lietuvių kolektyvas tapo tikra festivalio puošmena ir vylėsi, kad ir ateityje choras dalyvaus konkurse Baltsogėje.

Po konkursinio pasirodymo „Ąžuolų klubo“ vyrai apsilankė Punioje (Punsk), kur juos šiltai sutiko Valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas aprodęs lietuvių bendruomenės rūpesčiu gražėjantį miestelį, kultūros centrą, mokyklą. O vakare Seinų  Švč. Mergelės Marijos bazilikoje choras surengė valandos koncertą, po kurio pabendravo su vietos lietuviais.

Prieš porą dešimtmečių susiburti į bendraminčių klubą vyrus, kadaise ilgiau ar trumpiau dainavusius berniukų chore „Ąžuoliukas“, paskatino choro įkūrėjas Hermanas Perelšteinas. Tuomet jis vylėsi, kad vyrai ne tik bendraus, globos šiandieninius dainininkus, bet ir patys pradės dainuoti. Pernai, švęsdami klubo 20-metį vyrai surengė pirmąjį koncertą Valdovų Rūmuose. Per vienerius metus „Ąžuolų klubo“ vyrų choras surengė dešimtį koncertų, sėkmingai dalyvavo konkursuose Kaune ir Vilniuje.

Šį sekmadienį, Tėvo dieną „Ąžuolų klubo“ vyrų choras paminės tradiciniu koncertu drauge su jaunaisiais „Ąžuoliukais“ Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje.

Tauras Čižas

Muzika , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra