Lietuvos centrinė kredito unija griežtina priėmimo sąlygas į LCKU sistemą

Autorius: Data: 2012-12-17 , 14:34 Spausdinti

63 kredito unijas vienijanti Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) priėmė sprendimą sugriežtinti kredito unijų priėmimo į LCKU sistemą sąlygas. Šios sąlygos galios ne tik naujai priimamoms unijoms, bet ateityje ir dabartinėms LCKU narėms. Nesilaikančioms naujųjų taisyklių unijoms gresia pašalinimas iš LCKU vieningos sistemos.

Sprendimas sugriežtinti priėmimo į LCKU sistemą sąlygas – nuoseklus, dar metų pradžioje planuotas, LCKU vykdomos kredito unijų veiklos kontrolės stiprinimas. Patvirtinus naująsias taisykles, ateityje bus lengviau identifikuoti problemines atskirų kredito unijų veiklos sritis ir operatyviai priimti atitinkamus sprendimus, bendradarbiaujant su rinką prižiūrinčiu Lietuvos banku“, – sakė Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

Rinkos savireguliacijos priemones vykdanti LCKU, atlikdama savo narių veiklos tikrinimus, priima rekomendacijas atskiroms unijoms dėl tolesnės veiklos vykdymo. Kredito unijos įsipareigoja laikytis Centrinės kredito unijos patvirtintų rekomendacijų. Taip pat visos kredito unijos rinkdamos, perrinkdamos ar atšaukdamos valdybos, stebėtojų tarybos, paskolų komitetų narius, administracijos vadovą, jų kandidatūras turės raštu suderinti su LCKU.

Be to, remiantis naujomis taisyklėmis, kredito unija negalės tapti LCKU nare, jei ji priežiūros institucijai nebus pateikusi duomenų, leidžiančių nustatyti jos dalyvius, veiklą, finansinę būklę, vadovus, lėšų, panaudotų pajiniams įnašams, įgijimo teisėtumą arba jei jos pateikti duomenys neįrodys, kad lėšos pajiniams įnašams yra įgytos teisėtai.

Kredito unija į LCKU sistemą yra priimta tik LCKU atlikus patikrinimą ir įsitikinus, kad unijos veikla yra patikima ir stabili. Pagal naujai patvirtintas taisykles, priimtų kredito unijų atstovai į LCKU valdymo ir priežiūros organų narius galės būti renkami praėjus ne mažiau kaip 24 mėnesiams nuo priėmimo dienos. 12 mėnesių nuo priėmimo į LCKU kredito unijai negalės būti teikiamos subordinuotos paskolos ir negrąžintinos lėšos į atsargos kapitalą.

Kredito unijai nesilaikant patvirtintų naujų priėmimo sąlygų, LCKU valdyba turi teisę siūlyti visuotiniam nariui susirinkimui pašalinti ją iš LCKU narių.

Priimtas taisyklių sugriežtinimas nėra susijęs su praėjusios savaitės įvykiais, kai Lietuvos banko sprendimu buvo sustabdyta LCKU sistemai nepriklausančios unijos veikla. Tačiau tuo pačiu neabejojame, kad šis mūsų žingsnis bus labai naudingas situacijos prevencijai, kad išvengtume panašių atvejų LCKU priklausančiose kredito unijose“, – pabrėžė LCKU vadovas F. Dirginčius.

LCKU vadovybė atidžiai seka situaciją 63 vieningai sistemai priklausančiose unijose po Lietuvos banko sprendimo sustabdyti Nacionalinės kredito unijos veiklą. Preliminariais duomenimis, situacija LCKU sistemos unijose išliko stabili, visos unijos dirba įprastine tvarka. Detali informacija ir konkretūs skaičiai iš 63 unijų šiuo metu yra operatyviai renkami, juos tikimasi apibendrinti 2012 m. gruodžio 18 d. ryte ir paskelbti antradienį numatomos spaudos konferencijos metu.

LCKU sistemoje veikiančios 63 unijos yra prižiūrimos ne tik Lietuvos banko, bet ir pačios LCKU. Skirtingai nuo kitų rinkoje veikiančių unijų, jos turi bendrai sukauptus centralizuotus stabilizacijos ir likvidumo fondus.

Lietuvoje veikia 77 kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir asociacijai Lietuvos kredito unijos. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia daugiau paslaugų, tokių kaip el. bankininkystė, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau informacijos apie kredito unijų išsidėstymą Lietuvoje rasite paveiksle

Asmuo kontaktams: Simona Juočepytė, Lietuvos centrinė kredito unijos, Komunikacijos specialistė, (8-37)200584, mob. 8 68260199, s.juocepyte@lku.lt, www.lku.lt

Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra