Lietuvos atstovai Griunvaldo lauke atkartojo lietuvių karių kovas

Autorius: Data: 2011-07-18 , 08:10 Spausdinti

2011 m. liepos 15–16 d. Lietuvos kariuomenės kariai ir istorinių klubų nariai atstovavo Lietuvai Lenkijoje Griunvaldo lauke rengiamoje Žalgirio mūšio inscenizacijoje.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys rekonstruotomis XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis, kartu su riteriais iš Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir kitų istorinių klubų – iš viso per pusšimtis atstovų – inscenizuotame mūšyje kovėsi jungtinės kariuomenės gretose kaip Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kariai. Šiemet pirmą kartą mūšyje lietuvių gretose buvo ir viduramžių lankininkai, kuriuos atsiuntė istorinis klubas „Strėlė“.

Inscenizuotame mūšyje dalyvavę kariai ir jų pagalbininkai įsikūrė pagal viduramžių papročius įrengtoje stovykloje, kurioje gyveno viduramžių laikotarpio stilistikos palapinėse, naudodami viduramžiams būdingus rakandus ruošė valgį, tvarkėsi ginklus, ilsėjosi.

Šeštadienį, liepos 16-ąją, stovykloje buvo surengtos į mūšį išvykstančių Lietuvos karių iškilmingos išlydėtuvės.

Stovykloje lankytojams buvo siūloma apžiūrėti ginklų ir šarvų parodą, stebėti parodomąją kovos programą su senaisiais lietuvių ginklais, apžiūrėti Vytauto Didžiojo palapinę ir pabendrauti su šios šeimininku ir kariais.

Vykstantiesiems į Žalgirio mūšį Lietuvos atstovams draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ dovanojo kelionės finansinių nuostolių draudimą – kiekvieno mūšyje dalyvaujančio kario ar riterio sveikata apdrausta 138 tūkst. litų verte. Jie taip pat apsaugoti nelaimingų atsitikimų draudimu, į kurį papildomai įtrauktos sportinės traumos, kurios gali nutikti kovų metu.

Žalgirio mūšio inscenizacijos Lenkijoje pradėtos rengti nuo 1998 m. Inscenizacijos sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jose dalyvauja riteriai iš visos Europos. Riterių būrys iš Lietuvos inscenizacijos kovose dalyvauja nuo 2004 m. Nuo 2008 m. Žalgirio mūšio inscenizacijoje dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

1410 m. liepos 15 d. laimėtas Žalgirio mūšis – vienas iš didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Vytauto ir Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo agresiją į Rytus. Dėl šios pergalės buvo nustota puldinėti ir grobstyti Lietuvos kunigaikštystės žemes. Pergalingas Žalgirio mūšis – Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

Praėjusiais metais, minint Žalgirio mūšio 600-ąsias metines, mūšio inscenizacijoje Griunvaldo lauke pirmą kartą Vytauto Didžiojo vaidmenį atliko Lietuvos atstovas. Garbingas vaidmuo buvo patikėtas Lietuvos kariuomenės atstovui majorui Donatui Mazurkevičiui. Jubiliejinėje Vytautą Didįjį į mūšio vietą lydėjo ir inscenizacijoje dalyvavo apie pusšimtis riterių.

www.kam.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra