Lietuvos ambasadoje Paryžiuje pagerbtas dailininkas Pranas Gailius

Autorius: Data: 2015-05-03 , 10:06 Spausdinti

Š.m. balandžio 29 d. Lietuvos ambasada Paryžiuje, bendradarbiaudama su Oskaro Milašiaus kūrybos mylėtojų draugija, surengė tapytojo Prano Gailiaus kūrybos pristatymą.

Renginio metu Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje  Dalius Čekuolis Pranui Gailiui įteikė garbingą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įsteigto ženklo „Lietuvos diplomatijos žvaigždė” apdovanojimą. Sveikinimo kalboje ambasadorius pabrėžė, kad Pranas Gailius – vienas kūrybingiausių ir originialiausių lietuvių išeivijos dailininkų, išsiskiraintis savo talentu ir  įvairapusia kūryba, jo  kūriniuose dažnai jaučiama lietuviška pasaulėjautos dvasia, atskleidžiama savita, modernia forma.

Gimęs Mažeikiuose,  vos šešiolikos metų  karo metu atsidūręs Strasbūre, Pranas Gailius pradėjo kūrybinį kelią Prancūzijoje.  Ten įstojo į dailės mokyklą, vėliau – 1950 m. išvyko į Paryžių, kur iškart buvo priimtas į garsėjančio modernisto Fernano Ležė studiją. Vėliau, Vytauto Kasiulio paskatintas, jis dar mokėsi Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje (Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts). Jau 1955 m. įvyko pirmoji autorinė jo kūrybos paroda Paryžiuje, pasipylė geri atsiliepimai ir dailininką pastebėjo kitos galerijos. Jo vardas Pranas tapo meniniu slapyvardžiu. Parodos buvo surengtos Berlyne, Miunchene, Štutgarte, Čikagoje, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Geteborge ir kitur. Lietuvoje dailininkas taip pat yra surengės keletą svarbių parodų.

Pranas Gailius – tai išskirtinės kūrybinės energijos, darbštumo ir produktyvumo menininkas, sukūręs įvairiausių meno kūrinių ciklų.  Ypač įspūdingi dailininko  grafikos kūriniai – originalios autorinės „dailininko knygos“, kurtos daugiausia pagal poezijos kūrinius.

Dailininką Praną Gailių ypač įkvėpė Oskaro Milašiaus poezija, pagal tai jis sukūrė keletą kūrinių ciklų „Jūra”, „Saulė”, kurie buvo eksponuojami renginio ambasadoje metu.

Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ teikiamas nuo 2010 metų. Šiuo ženklu yra apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.

Vida Gražienė
LR kultūros atašė Prancūzijoje

Lietuva - Prancūzija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra