Lietuvos 1 000-metis paminėtas Seinuose

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Praėjusį šeštadienį, liepos 11 d., Lenkijoje, Seinų mieste, prie „Žiburio“ mokyklos surengta Lietuvos vardo paminėjimo 1 000-mečio šventė. Joje dalyvavo daug vietos lietuvių, taip pat mūsų tautiečių iš aplinkinių kaimų, Punsko bei iš Lietuvos. Šventė, kurią surengė vyskupo Antano Baranausko fondas „Lietuvių namai“ Seinuose, baigėsi įspūdingais fejerverkais jau gerokai po vidurnakčio.
Iš pradžių šventės dalyvius ir svečius pasveikino Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Irena Gasperavičiūtė. Ji pasidžiaugė, kad šventė susilaukė daug žiūrovų, prisiminė, jog daug jų susirinko ir prieš savaitę prie Antano Baranausko paminklo, kai čia minint Lietuvos valstybės dieną vienu metu su viso pasaulio lietuviais buvo giedamas Lietuvos himnas.
Lietuvos Respublikos ambasados Varšuvoje ministras patarėjas Valdas Lastauskas džiaugėsi, kad valstybių sienos jau ne skiria, o jungia žmones, atsiranda vis daugiau tarpusavio supratimo, mažėja priešiškumo tarp abiejų kaimyninių tautų.
Šventės rengėjai visus kvietė apžiūrėti vaikų piešinių parodos, kurios idėja kilo šiemet Kovo 11-osios šventės metu. Daugiau kaip 500 vaikų ir Lenkijos ir Lietuvos pasienio regionų kelis mėnesius piešė nedidelius piešinėlius, kuriuose vaizdavo, kas jiems yra Lietuva. Iš tų visų piešinėlių buvo sudaryti užrašai „Lietuva“ ir „1 000“. Konkurso nugalėtojai paaiškėjo burtų keliu – vaikai buvo apdovanoti suvenyrais, bilietais į Druskininkų vandens parką.
Šventės metu gausiai susirinkusiems žiūrovams koncertavo Punsko muzikos mokyklos liaudies instrumentų ansamblis, „Lietuvių namų“ ir Seinų „Žiburio“ mokyklos kolektyvai, pasirodė ir svečiai iš Lietuvos – Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ šokių studijos nariai. Itin daug plojimų sulaukė dainininkai iš tolimosios Kanados – Toronto miesto jaunimo choro „Gintarėliai“ nariai padainavo keletą skambių lietuviškų dainų.
Susirinkusieji labiausiai laukė žinomo dainininko Marijono Mikutavičiaus, kuris surengė beveik valandos pasirodymą, atlikęs visas pamėgtas dainas. Koncerto pabaigoje į sceną jis pakvietė vietos mergaitę, kuri kartu su visa publika sudainavo dainą „Ant kalno mūrai“, kuri sugraudino daugelį į šventę susirinkusių vyresnio amžiaus lietuvių.
Lietuviai Seinuose surengė išties įspūdingą šventę ir aplinkiniams įrodė, kad tikrai moka kultūringai švęsti ir minėti svarbiausias mūsų valstybei datas.

Nuotraukose:
 
1. Į šventę susirinko šimtai žiūrovų
2. Lietuvą piešė daugiau kaip 500 vaikų
3. Dainininkų iš Kanados pasirodymas
4. M. Mikutavičius išjudino visus žiūrovus

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra