Lietuvoje viešintys Baltijos šalių gynybos ministrai lankėsi Minaičių memoriale

Autorius: Data: 2011-12-02 , 10:46 Spausdinti

Dalyvauti Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvoje atvykę Estijos gynybos ministras Martas Laaras ir Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas 2011 m. gruodžio 1 d. kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene lankėsi Minaičių memoriale (Radviliškio r.).

Ministrai apžiūrėjo Minaičiuose atstatytą bunkerį, kuriame Lietuvos partizanų vadai 1949-aisiais pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaraciją.

Sakydama kalbą, ministrė R. Juknevičienė atkreipė dėmesį į tai, kad 1949 metų vasarį, likus vos porai mėnesių iki Vašingtono konferencijos, kur buvo įkurta Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija, Lietuvos partizanai Minaičiuose priėmė savo deklaraciją, kuria, kreipdamiesi į demokratinį pasaulį, prašė pagalbos savo tikslams įgyvendinti.

„Mes, trijų valstybių gynybos ministrai, esame čia tam, kad pasisemtume šių drąsių vyrų išminties, kad svarbius mūsų kraštų žmonėms saugumo klausimus spręstume solidarumo dvasioje“, – sakė R. Juknevičienė. – „Solidarumo, kuriuo grindžiama partizanų deklaracija, kuriuo remiasi NATO ir kurio svarbi išraiška, lyg dar vienas paminklas mūsų partizanams, yra čia pat – vos už kelių dešimčių kilometrų Zokniuose dislokuoti NATO oro policijos misijos naikintuvai ir kariai“.

R. Juknevičienės kalba Minaičiuose 2011 m. gruodžio 1 d. 

Vaizdo medžiaga

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra