Lietuvoje startuoja 11-oji žmonių su negalia SENI CUP minifutbolo lyga

Autorius: Data: 2017-05-30, 11:30 Spausdinti

Lietuvoje startuoja 11-oji žmonių su negalia SENI CUP minifutbolo lyga

www.voruta.lt

Šiemet, gegužės 30 – 31 d., jau vienuoliktąjį kartą vyks SENI CUP Tarptautinės žmonių su negalia futbolo lygos turnyras. Jis pirmą kartą bus surengtas Marijampolėje. Jame dalyvaus net penkiolika komandų iš visos Lietuvos.Ši iniciatyva skirta socialinės globos namų globotiniams, turintiems protinę negalią, – jų sportiniam potencialui išbandyti, atitrūkti nuo globos namų kasdienybės. Tai – puiki terapija, leidžianti jiems ieškoti sprendimų sudėtingose situacijose, mokanti pozityvaus elgesio visuomenėje.

„Šis renginys mums labai svarbus, nes tai yra puiki galimybė padėti šiai pažeidžiamų žmonių grupei, o kitiems žmonėms – padeda išsilaisvinti nuo stereotipų ir fobijų. Tai – išskirtinė terapija ir tiems, kurie neturi negalios – pastebėjome, kad praleidus daugiau laiko su neįgaliaisiais, pradedama dar labiau vertinti paprastus gyvenimiškus dalykus, išmokstama džiaugtis smulkmenomis, neskirti tiek daug dėmesio laikiniems sunkumams“, – kalba UAB TZMO Lietuva l. e. p. Edita Bilinskienė.

Šiemet organizatoriai tikisi sulaukti apie 150 dalyvių. „Siekiame, kad dalyviams būtų įdomu. Turnyro vietos keitimas nuteikia juos maloniai kai išvykstama kaskart vis į kitą miestą. Kasmet stengiamės padaryti staigmenų, kad komandų susitikimas aikštelėje būtų vis kitoks, suteiktų dar daugiau naujų patirčių ir emocijų.Anksčiau turnyrai buvo surengti Kaune, Zarasuose, Kėdainiuose ir Prienuose“, – pasakoja organizatoriai.

Jau dabar komandos intensyviai ruošiasi. Pasak organizatorių, pasirengimas renginiui dalyviams užtrunka daugiau nei pusę metų. „Visos komandos renginio laukia tikrai nuoširdžiai, jau dabar trykšta emocijomis, todėl tikimės, kad vienuolikti iniciatyvos metai atneš dar daugiau vilties, kad gyvenime viskas įmanoma, jei to labai norima“, – džiaugiasi organizatorių atstovė Ž. Musienė.

Tarptautinė žmonių su negalia minifutbolo SENI CUP lyga yra vienintelė tokia pasaulyje. Ji pradėta organizuoti Lenkijoje 1992 metais, siekiant didinti žmonių turinčių protinę negalią integraciją į visuomenę. Lietuvoje SENI CUP turnyras organizuojamas  nuo 2007 metų.

„Žmonėms, užaugusiems „valdiškuose namuose“, labai reikia vienijančių iniciatyvų – jiems svarbu būti priimtiems ir palaikytiems, todėl šis renginys kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio. Džiaugiamės augančiu dalyvių skaičiumi – penkiolika komandų yra tikrai didelis pasiekimas“, – apibendrina E. Bilinskienė.

Sportas ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra