Lietuvoje pasirodė Betliejaus taikos ugnis

Autorius: Data: 2012-12-17 , 14:12 Spausdinti

2012 m. gruodžio 17 d. į Lietuvą vėl atkeliavo žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – Betliejaus taikos ugnis. Iki pat Kalėdų skirtingos skautų organizacijos kvies visus šalies gyventojus įžiebti žvakeles, simbolizuojančias ramybę ir susitaikymą su savimi bei aplinkiniais.

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje prieš Kalėdas vyksta „Betliejaus taikos ugnies“ (BTU) akcija, kurios metu Betliejuje uždegta žvakės liepsnelė keliauja iš rankų į rankas, neaplenkdama ir globos namų, ligoninių, kalėjimų, universitetų, aukščiausių Lietuvos valdžios institucijų bei kitų organizacijų. Šių metų BTU akcijos moto – „Su taika mes visi laimime“. Kaip teigia akcijos sumanytojai, simboline žvakės liepsna siekiama paskatinti įžiebti taiką ir ramybę pirmiausiai savo širdyse, o po to – ją skleisti aplink.

BTU surengtoje kelionėje per Lietuvą Betliejaus taikos ugnis, gruodžio 18-ąją, keliaus traukiniu iš Vilniaus į Klaipėdą (9.40–14.37 val.) bei Turmantą (15.00–17.36 val.) ir bus dalijama visose stotelėse.

Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos narei Austėjai Gudaitei BTU akcija susijusi su pasiruošimu Kalėdoms. „Per simbolinę žvakės šviesą mes skatinami dalintis su aplinkiniais pasauliui gimusio Kristaus šviesa. Tai galimybė kitiems parodyti gerumą ir viltį. Juk Kalėdų laikas tam ir yra skirtas“, – įsitikinusi mergina.

Betliejaus taikos ugnies idėja

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“, kai vienas ypač daug gero nuveikęs vaikas nukeliavo į Palestiną ir Betliejuje uždegė žvakę, kurią kaip taikos bei vilties simbolį parvežė į Vieną ir išplatino savo šalyje. Iš pradžių ši tradicija įsitvirtino tik Austrijoje, tačiau labai greitai taikos ugnis skautų ir kitų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį.

BTU kelionė Lietuvoje

Vilnius

Gruodžio 17 d. 18.30 val. – ekumeninės pamaldos Šv. Kazimiero bažnyčioje, po kurių BTU keliaus Pilies gatve į Katedros aikštę ir bus dalinama visiems čia susirinkusiems.

Gruodžio 18 d. 11.30 val. – VU Onkologijos institute.

Gruodžio 19 d. 14 val. – Vilniaus miesto savivaldybėje.

Gruodžio 20 d. apie 12 val. – LR Seime.

– Gruodžio 20 d. – Santariškių ligoninės Vaikų hematoonkologinis skyriuje bei chirurginiame korpuse (planuojamos dvi grupės).

Gruodžio 21 d. apie 12 val. – LR Prezidentūroje.

Gruodžio 23 d. 12-20 val. – Katedros aikštėje prie prakartėlės.

Kaunas

Gruodžio 17 d. 18 val. – po šv. Mišių Vytauto bažnyčioje.

Gruodžio 17 d. 19 val. – Kauno arkivyskupijos jaunimo centre.

Klaipėda

Gruodžio 23 d. 10 val. – šv. Mišios Marijos Taikos karalienės bažnyčioje.

Gruodžio 23 d. 15 val. – šv. Mišios onkologinės ligoninės koplytėlėje.

Šiauliai

Gruodžio 18 d. – ugnelė perduodama latvių skautams.

Gruodžio 22 d. 18 val. – šv. Mišios Katedroje.

Panevėžys

Gruodžio 21 d. 18 val. – Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

Kelionė per Lietuvą

Gruodžio 18 d. traukinys Vilnius-Klaipėda (9.40–14.37 val.) – ugnelė dalijama stotelėse.

Gruodžio 18 d. traukinys Vilnius-Turmantas (15.00–17.36 val.) – ugnelė dalijama stotelėse.

Naujausią ir aktualiausią BTU akcijos informaciją galima rasti socialinio tinklapio Facebook puslapyje „BTU – Betliejaus taikos ugnis“ >>>

Daugiau informacijos apie BTU akciją: Dalia Tarailienė, BTU akcijos Lietuvoje koordinatorė, Lietuvos skautų sąjungos pirmininkė, tel.: 8 698 85092, el. p.: daliatarailiene@gmail.com

Religija , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra