Lietuvoje lankėsi NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadas generolas Wolf Langheld

Autorius: Data: 2011-03-15 , 16:11 Spausdinti

2011 m. kovo 15 d. Krašto apsaugos ministerijoje ir kariuomenės padaliniuose su vienos dienos vizitu lankėsi NATO Jungtinės pajėgų vadavietės (angl. Allied Joint Force Command, JFC) vadas generolas Wolfas Langheldas (Wolf Langheld).

Svečias susitiko su krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, kitais ministerijos ir kariuomenės atstovais. Svečias taip pat lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Susitikimuose su krašto apsaugos viceministru ir kariuomenės vadu NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadas aptarė NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijas Afganistane, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, karinį bendradarbiavimą. Taip pat buvo kalbėta apie šių metų lapkritį Lietuvoje vyksiančias NATO karines pratybas „Tvirta jungtis 2011“ (angl. „Steadfast Juncture 2011“).

Generolas W. Langheldas padėkojo Lietuvai už dalyvavimą ISAF operacijoje Afganistane, pabrėžęs, kad Lietuvos kariai yra profesionalūs, pajėgūs ir pagarbos verti ISAF komandos nariai.

„NATO matomumas regione tampa akivaizdus. Vyksta nuolatiniai aukšto rango pareigūnų vizitai, pratybos, aktyviai vystome regioninį bendradarbiavimą su NATO ir jos vadavietėmis. Tam, kad NATO ateitų mums į pagalbą mes, kaip priimanti šalis, turėsime pasiruošti. Šios dienos vizitas leido patikslinti „namų darbus“, kuriuos turėsime padaryti ateityje,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.  

Šiuo metu ISAF operacijoje Afganistane dalyvauja daugiau kaip 200 Lietuvos karių. Jie atlieka tarnybą Goro provincijos atkūrimo ir Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėse Čagčarane, dalyvauja Oro pajėgų mokymo grupėje Kandaharo provincijoje ir Specialiųjų operacijų eskadrone Afganistano pietuose. Lietuvos kariuomenės kariai tarnauja Oro atakos valdymo grupėje Helmando provincijoje, keli kariai tarnauja Afganistano Vakarų regiono vadavietėje, saugo Lietuvos Specialiosios misijos atstovus. Logistinį aprūpinimą Lietuvos kariams Afganistane užtikrina Nacionalinis paramos elementas.

Vizito Lietuvoje metu NATO sąjungininkių Jungtinės pajėgų vadavietės vadas taip pat lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiks su ketvirtą kartą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančiais Vokietijos karinių oro pajėgų kariais. Vokietijos oro pajėgų kontingente – daugiau 100 karių (pilotai, technikai, medicinos personalas, ryšių specialistai), Baltijos oro erdvę saugo šešiais naikintuvais F-4 „Phantom“.

NATO Jungtinė pajėgų vadavietė yra dislokuota Brunssume (Nyderlandai). Tai viena iš trijų operacinio lygmens NATO karinių vadaviečių, kuri yra pavaldi NATO Vyriausiajai sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietei Monse (Belgija). Kitos dvi vadavietės – Neapolyje (Italija) ir Lisabonoje (Portugalija). Jungtinė pajėgų vadavietė Brunssume yra atsakinga už NATO ISAF operaciją Afganistane. Kitos Jungtinės pajėgų vadavietei Brunsume pavestos užduotys: NATO 5-ojo straipsnio (kolektyvinė gynyba) operacijų regione planavimas, Baltijos oro policijos misijos vykdymas, karinis bendradarbiavimas ir NATO Greitojo reagavimo pajėgų užduotys.

Generolas W. Langheld NATO Jungtinei pajėgų vadavietei vadovauja nuo 2010 metų rugsėjo mėn.

Daugiau informacijos apie generolą W. Langheldą anglų kalba:

http://www.jfcbs.nato.int/jfcbrunssum/page130613051.aspx

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, tel.: (8 5) 278 5091, mob. tel. 8 682 25 359

www.kam.lt

KariuomenėComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra