Lietuvoje lankosi geriausiai Nacionalinį diktantą parašę mokiniai iš užsienio

Autorius: Data: 2014-07-01 , 20:39 Spausdinti

Švietimo ir mokslo ministerijoje lankėsi geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusieji mokiniai, besimokantys užsienyje, jiems įteiktos atminimo dovanos.

Ministerija savaitės edukacine kelione į Lietuvą apdovanojo penkis geriausiai diktantą parašiusius mokinius iš bendrojo ugdymo mokyklų bei lituanistinių mokyklų užsienyje –  Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Airijos, Amerikos. Mokiniai, svečiuodamiesi Lietuvoje, aplankys Vilniaus universitetą,  Lietuvių k. instituto Kalbos muziejų, taip pat lankysis Dainų šventės renginiuose.

Šiemet ministerija buvo Nacionalinio diktanto partnerė ir kvietė  aktyviai dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurse Lietuvos mokyklų, lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes. Taip pat ministerija įsteigė prizus raštingiausiems mokiniams ir klasėms.

Iš viso diktantą rašė daugiau kaip 3500 mokinių iš 140 šalies mokyklų. Aktyviai konkurse taip pat dalyvavo Vokietijos Vasario 16-osios gimnazija, Pelesos vidurinė mokykla,  Kaliningrado lituanistinės mokyklos ir Punsko gimnazijos.

Nacionalinį diktantą iš viso rašė daugiau nei 7000 žmonių. Diktantą šiemet pirmą kartą rašė 35 ministerijos darbuotojai.

Nacionalinio diktanto organizatorė, Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė įteikė švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui padėkos raštą už aktyvų Švietimo ir mokslo ministerijos dalyvavimą Nacionalinio diktanto konkurso kategorijoje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“. Švietimo ir mokslo ministerija yra Nacionalinio diktanto konkurso partnerė, jo organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius

Uncategorized ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra