Lietuvoje lankėsi vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas adm. Jamesas G. Stavridis

Autorius: Data: 2012-07-18 , 16:26 Spausdinti

2012 m. liepos 17-18 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas (angl. The Supreme Allied Commander Europe, SACEUR) admirolas Jamesas G. Stavridis (James G. Stavridis).

Antradienį, liepos 17-ąją, svečias lankėsi Krašto apsaugos ministerijoje, kur susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, taip pat apsilankė NATO energetinio saugumo centre, įsikūrusiame Lietuvos karo akademijoje.

Liepos 18 d., trečiadienį, adm. J. G. Stavridis susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene. Vėliau adm. J. G. Stavridis lankėsi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiko su Karinių oro pajėgų vadu generolu majoru Edvardu Mažeikiu ir šiuo metu NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančiais Lenkijos karinių oro pajėgų kontingento kariais.

Susitikimuose su krašto apsaugos sistemos vadovybe buvo aptarta NATO operacija Afganistane ir jos perspektyvos po 2014 metų, saugumo situacija Baltijos regione, Baltijos šalyse organizuojamos JAV ir NATO pratybos, NATO oro policijos misija ir kt. klausimus. Taip pat susitikimuose apsvarstytos galimybės stiprinti JAV pajėgų Europoje ir Lietuvos kariuomenės tarpusavio bendradarbiavimą.

Tai yra jau ketvirtas vyriausiojo sąjungininkų pajėgų Europoje vado vizitas Lietuvoje, ankstesni vizitai vyko 2005, 2007 ir 2010 metais. Admirolas J. Stavridis eidamas šias pareigas Lietuvoje jau lankėsi 2010 metais.

Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas yra vienas iš dviejų NATO strateginių vadų ir Sąjungininkų pajėgų vadavietės operacijoms (angl. Allied Command Operations (ACO) vadovas, atsakingas už NATO karines operacijas. Adm. J. G. Stavridis vyriausiojo sąjungininkų pajėgų Europoje vado pareigas eina nuo 2009 m. Jis yra pirmasis laivyno admirolas šiose pareigose.

Asmuo ryšiams: Vyresnysis leitenantas Andrius Mika, tel. 8 37 307652, mob. 8 674 37901, el. paštas: andrius.mika@mil.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Daugiau medžiagos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/krasto_apsaugos_ministre_su_vyriausiuoju_sajungininku_pajegu_europoje_vadu_aptare_gynybos_planavima.html 

http://www.voruta.lt/prezidente-apdovanojo-nato-pajegu-europoje-vada-j-g-stavridi-komandoro-kryziumi/

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra