Lietuvoje lankėsi NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmusenas

Autorius: Data: 2012-01-19 , 13:45 Spausdinti

Lietuvoje 2012 m. sausio 18–19 d. su oficialiu vizitu lankėsi NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas.

Vizito metu jis susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininke Irena Degutiene, premjeru Andriumi Kubiliumi, užsienio reikalų ministru Audroniu Ažubaliu ir krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene.

Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime, buvo aptartas pasirengimas NATO aukščiausio lygio susitikimui Čikagoje ir kiti Lietuvai svarbūs saugumo ir gynybos klausimai.

NATO atstovai jau kurį laiką aukščiausiu lygiu akcentuoja sumažėjusių išlaidų gynybai reikšmę vykdant strateginius organizacijos tikslus ir reiškia nuogastavimų, kad tai netrukdytų NATO atlikti pagrindinių funkcijų. Praėjusią savaitę naujienų agentūrai BNS Jungtinių Valstijų gynybos sekretoriaus pavaduotojas Alexanderis Vershbow teigė, jog „niekas, ar tai būtų amerikiečiai, ar europiečiai, nemėgsta „mėgėjų važinėti nemokamai“. Tai reiškia, kad kokiu nors būdu visi turi prisidėti. Akivaizdu, jog mažos šalys turi nedidelius biudžetus, bet, kaip matėme Lietuvos indėlio Afganistane atveju, net mažiausi Aljanso nariai gali svariai prisidėti prie komandos.”

Susitikime Čikagoje labiausiai ir bus telkiamasi į tai, kaip rasti būdų kompensuoti lėšų gynybai sumažėjimą ir, nepaisant to, tinkamai reaguoti į kylančius iššūkius.

A. F. Rasmussenas Baltijos šalyse turėjo lankytis 2011 metų lapkričio mėnesį, tačiau vizitas buvo atidėtas dėl netikėtų NATO vadovo sveikatos problemų.

Paskutinį kartą NATO vadovas Lietuvoje lankėsi 2009 metų spalį.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: A. F. Rasmussenas

Politika , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra