Lietuvoje lankėsi JAV sausumos pajėgų vadas

Autorius: Data: 2011-07-21 , 16:31 Spausdinti

2011 m. liepos 21 d. Lietuvoje viešintis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Markas Hertlingas (Mark P. Hertling) susitiko su laikinai Krašto apsaugos ministerijos politikos direktoriaus pareigas einančiu Robertu Šapronu ir kitais ministerijos atstovais.

Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe įvyko numatytas svečio susitikimas su laikinai Lietuvos kariuomenės vadą pavaduojančiu Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku, kariuomenės Jungtinio štabo ir krašto apsaugos ministerijos vadovybės atstovais.

Tai yra pirmasis gen. ltn. M. Hertlingo vizitas Lietuvoje jam einant šias pareigas. Vizito metu JAV kariuomenės atstovui pristatyta Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos prioritetus, supažindinta su kariuomenės pajėgų struktūra, Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose uždaviniais.

JAV sausumos pajėgų vadas yra pavaldus JAV karinių pajėgų vadavietei Europoje (angl. United States European Command, EUCOM). Šiai vadavietei taip pat priklauso JAV karinių jūrų, oro, specialiųjų operacijų ir jūrų pėstininkų pajėgų vadai. Vadavietei vadovauja admirolas Jamesas Stavridis (James Stavridis), kuris yra ir vyriausiasis NATO pajėgų vadas Europoje

Į Vilnių atvykusį gen. ltn. M. Hertlingą oro uoste pasitiko gen. mjr. J. V. Žukas.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra