Lietuvoje gera būti lenku

Autorius: Data: 2011-11-04 , 16:02 Spausdinti

Lietuvoje gera būti lenku

Garsus britų savaitraščio „The Economist“ apžvalgininkas Edvardas Lukasas pareiškė, kad Lietuvoje labai gera būti lenkais, nes jiems čia sudarytos išskirtinės sąlygos. Patys lenkai irgi taip pat mano, tačiau jų išrinktas atstovas Europos Parlamente iki šiol tvirtina, kad balta yra juoda.

Lietuvoje labai gera būti lenku. Tai turbūt vienintelė vieta pasaulyje, kur gali gauti visą išsilavinimą lenkiškai – nuo pradinės mokyklos iki universiteto“, – interviu TV3 sakė E. Lukasas. Jis – ne vienintelis žmogus, taip gerai manantis apie Lietuvą. Patys lenkai taip pat yra tos pačios nuomonės.

Europos Pagrindinių teisių agentūros (FRA) pirmąkart atlikti tyrimai, apklausiant įvairių Europos etninių mažumų atstovus, ar šie jaučiasi diskriminuojami, atskleidė, jog Lietuvoje ši problema juntama mažiausiai tarp visų ES šalių.

Tačiau aukštesnių reitingų nešvariais būdais siekiantys lenkų tautybės Lietuvos politikai neklauso, ką sako jų tautiečiai. Pavyzdžiui, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis ne kartą Lietuvą skundė Europos Parlamentui bei Europos Komisijos vadovybei ir tikino, kad mūsų šalyje lenkai yra skriaudžiami, mat draudžiami užrašai viešose vietose lenkų kalba, lenkiškos klasės bus komplektuojamos kaip lietuviškos, moksleivių krepšeliai vienodinami, į lietuvišką abėcėlę neįsileidžiamos lenkiškos raidės, Lietuvoje nuosekliai siekiama siaurinti lenkų kalbos vartojimą ir jos vaidmenį švietimo sistemoje.

V. Tomaševskis pamiršo paminėti E. Lukaso argumentus. Taip pat pamiršo pridurti, kad būtent Lenkijoje siaurinamos teisės mokytis gimtąja kalba tautinių mažumų atstovams. Štai per Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje lenkiškų mokyklų padaugėjo 50 proc., o Lenkijoje lietuviškų mokyklų tokiu pat procentu sumažėjo.

Pagal dienraštį „Vakaro žinios“

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra