Lietuvoje atidaromas IT inovacijų centras Rytų Europai

Autorius: Data: 2011-11-28 , 16:07 Spausdinti

Pirmadienis, 2011 m. lapkričio 28 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bendradarbiavimo ir investicijų galimybes inovacijų srityje aptarė su informacinių technologijų milžinės – Kinijos bendrovės „Huawey“ viceprezidentais Qu Wenchu ir Lu Yong.

Šalies vadovė pabrėžė, jog prieš metus užsimezgęs sėkmingas bendradarbiavimas su „Huawey“ jau duoda abipusiai naudingų rezultatų. Rytoj Lietuvoje steigiama bendra Vilniaus universiteto, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ ir „Huawey“ informacinių technologijų tyrimų laboratorija taps inovacijų centru Baltijos šalims ir visai Rytų Europai.

„Informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje Lietuva viena iš pirmaujančių Europoje. Turime ne tik pažangiausią infrastruktūrą, bet ir aukštos kvalifikacijos profesionalus. „Huawey“ yra viena iš inovatyviausių bendrovių pasaulyje. Bendradarbiavimas su Kinijos bendrove paskatins dar spartesnę inovacijų plėtrą. Lietuvai tai atveria naujas galimybes pasaulinėje informacinių technologijų rinkoje“, – teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Praėjusį spalį Kinijoje Šanchajaus Pasaulinėje EXPO parodoje apsilankiusi Prezidentė su „Huawey“ atstovais sutarė surengti mūsų šalies studentų stažuotę šioje kompanijoje ir Lietuvoje įsteigti informacinių technologijų tyrimų centrą.

Liepos mėnesį dešimt Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetų informatikos studentų jau stažavosi Kinijos bendrovėje. Rytoj Vilniaus universitetas, bendrovė „Omnitel“ ir „Huawey“ atidarys informacinių technologijų tyrimų centrą Vilniuje, kuriame bus vykdomos mokslinių tyrimų programos, rengiamos mokslininkų stažuotės, kuriamos modernios technologijos.

Prezidentė taip pat pabrėžė Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo svarbą. Pasak šalies vadovės, praėjusį mėnesį startavęs šaudyklinis konteinerinis traukinys „Saulė“, kuris sujungs Kiniją, Kazachstaną ir Lietuvą, turėtų dar labiau sustiprinti dvišalius verslo kontaktus.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra