Lietuvoje apsilankę NATO atstovai vertino NATO investicinių lėšų panaudojimą

Autorius: Data: 2012-06-06 , 10:50 Spausdinti

2012 m. birželio 3–4 d. Lietuvoje lankėsi NATO Investicijų komiteto atstovai. Svečiai susitiko su krašto apsaugos viceministru resursams, finansams, įsigijimams ir infrastruktūrai Mykolu Juozapavičiumi, taip pat apsilankė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur NATO lėšomis vykdomi ir planuojami infrastruktūros modernizavimo ir plėtros projektai.

Su svečiais susitikęs krašto apsaugos viceministras M. Juozapavičius pabrėžė NATO investicijų Lietuvoje svarbą ir naudą, pažymėjo Lietuvos prisiimtus įsipareigojimus didinti priimančiosios šalies paramą NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse.

Šiauliuose apsilankę NATO atstovai buvo supažindinti su Šiaulių karinio aerodromo pajėgumais, plėtros planais, taip pat jiems buvo pristatyti NATO Saugumo investicijų programos (NSIP) lėšomis įgyvendinami aerodromo infrastruktūros modernizavimo ir plėtros projektai, tarp jų – projektai, gerinantys oro policijos misijos vykdymo sąlygas.

NATO Investicijų komitetas, kurį sudaro NATO valstybių atstovai ir kurio posėdžiuose dalyvauja NATO strateginių vadaviečių ir tarptautinis karinis personalas, prižiūri NATO Saugumo investicijų programos įgyvendinimą.

Komitetas vykdo Saugumo investicijų programos politiką, analizuoja einamųjų ir artimiausių metų finansinę situaciją, teikia siūlymus ir rekomendacijas NATO Resursų politikos ir planavimo tarybai dėl NATO lėšų panaudojimo krypčių. Artimiausiu metu komitetas turėtų pateikti savo nuomonę dėl NATO Saugumo investicijų programos lėšų panaudojimo Aviacijos bazės administracinio pastato statyboms.

NATO Saugumo investicijų programos lėšomis finansuojama infrastruktūros plėtra ir įrangos įsigijimai NATO strateginiams tikslams įgyvendinti. Šios investicijos yra didesnės nei atskirų NATO valstybių nacionaliniai gynybiniai poreikiai ir gali būti skirtos karinių štabų, oro ir jūrų uostų infrastruktūrai plėtoti, ryšių ir informacinėms sistemoms, navigacinei įrangai įsigyti, degalų saugykloms statyti, vamzdynams tiesti.

2004–2011 m. iš NATO saugumo investicijų programos lėšų Lietuvoje investuota apie 124 mln. Lt, iš jų – Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės infrastruktūrai plėtoti skirta apie 121 mln. Lt, Karmėlavoje veikiančiam Bendram valdymo ir pranešimų centrui – apie 3 mln. Lt. NSIP lėšomis Aviacijos bazėje Šiauliuose įrengti pagrindinis ir atsarginis kilimo ir tūpimo takai, naikintuvų gaudyklės, naikintuvų priedangos, naikintuvų ir transporto lėktuvų peronai, administracinis pastatas, riedėjimo takeliai, keliai, amunicijos saugykla, kt. infrastruktūros objektai.

NATO komiteto atstovai taip pat lankėsi ir kitose Baltijos šalyse. Šis vizitas vyko kaip kasmetinis šio komiteto išvažiuojamasis posėdis. Tokie posėdžiai paprastai rengiami vis kitose NATO šalyse.

Giedrės Maksimovič ir Ievos Gulbinienės nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra