Lietuvių kalbos komisijos svetainės naujienos

Autorius: Data: 2012-09-10 , 08:39 Spausdinti

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos svetainės naujienos

http://www.vlkk.lt/naujienos

Įvykių kronika

2012-09-07 D. Vaišnienė lankėsi Vilniaus lietuvių namuose

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė rugsėjo 7 d. lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Aptarti Lietuvoje ir užsienyje įgyvendinami lituanistinio švietimo projektai, lietuvių kalbos sklaidos užsienyje perspektyvos ir poreikiai.

2012-09-07 Kalbos komisijos ir UAB „Tilde IT“ vadovių susitikimas

Per susitikimą kalbėta apie naujausius produktus ir projektus, susijusius su lietuvių kalbos plėtra informacinėse technologijose…

2012-09-06 Susitikimas dėl lietuvių kalbos reikalavimų programinei įrangai

Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė rugsėjo 5 d. susitiko su Viešųjų pirkimų tarnybos vadovais…

Bendrosios naujienos

2012-09-07 Minimas profesorės Danguolės Mikulėnienės 60-metis

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje prof. dr. Danguolės Mikulėnienės 60-ojo jubiliejaus proga surengta paroda „Kalbos atodangos“.

2012-08-30 Kaip kirčiuosime paprastuosius daiktavardžius „kardas“, „šalmas“, „šarvas“?

2003 metais Valstybinė lietuvių kalbos komisija patikslino keliasdešimt paprastųjų daiktavardžių kirčiavimą. 2009–2010 m. buvo atliktas eksperimentinis tyrimas, kuriame dalyvavo 500 respondentų iš 3 skirtingų Lietuvos vietovių. Tyrimo rezultatai parodė, kad daugumą pakeistų ar patikslintų paprastųjų daiktavardžių kirčiavimo normų palaiko realioji vartosena. Šiame straipsnyje VLKK Tarties ir kirčiavimo pakomisės narys ir Lietuvos edukologijos universiteto prof. Vidas Kavaliauskas plačiau aptaria trijų paprastųjų daiktavardžių – „kardas“, „šalmas“, „šarvas“ – kirčiavimo kodifikacijos raidą ir pateikia duomenų, kaip jie kirčiuojami kasdienėje kalboje. 

Nauji leidiniai

2012-09-03 8-asis „Gimtosios kalbos“ (2012) numeris

8-ajame 2012 m. „Gimtosios kalbos“ žurnalo numeryje V. Rudaitienė atkreipia dėmesį į tai, kad gausėja tarptautinių veiksmažodžių, pateikia sakinių su veiksmažodžiais „fokusuoti“, „inovuoti(s)“, „indoktrinuoti“, „legitimuoti“, „simplikuoti“, „stigmatizuoti“, „trivializuoti“ ir skatina pasvarstyti, kuo juos pakeisti; R. Stundžinas aptaria trijų statybos žinynų – „Medinė statyba: jaukių namų žinynas“, „Namo statyba ir rekonstrukcija“, „Tavo interjeras: jaukių namų žinynas“ – terminus ir pastebi, kad tos pačios klaidos dažnos ir elektroninėje erdvėje, reklamos tekstuose; R. Urnėžiūtė aiškina, iš kur atsirado „vekuoti (vakuoti)“; V. Kavaliauskas primena, kad žodžio „gandras“ nustatytos dvi kirčiavimo gretybės – 2-oji ir 4-oji kirčiuotės (gañdrai ir gandr aĩ, dgs. V.); prof. Kazimieras Župerka ir doc. Janina Barauskaitė, kalbinami S. Inčiūrienės, prisimena Lietuvių kalbos draugijos Šiaulių skyriaus istoriją; apžvelgiami trys nauji kalbotyros žurnalų numeriai…

Apie svetainę

Atostoginį rugpjūčio mėnesį svetainę VLKK.lt aplankė 11,7 tūkst. unikalių lankytojų, apsilankymų iš viso 42 tūkst., pateikta puslapių rodinių – 215 tūkst. Populiariausi skyriai – „Konsultacijų bankas“, „Diskusijos“, „Nutarimai“, „Terminų bankas“, „Nuorodos“, „Didžiosios klaidos“ ir kt.
Kalbos konsultacijų banke daugiausia domėtasi ženklų – kabučių, brūkšnio ir brūkšnelio – rašyba ir vartosena, įterpinių ir modalinių žodžių sąrašais, tikslintasi dėl veiksmažodžio „įtakoti“, termino angl. „outsourcing“ atitikmens, daiktavardžio „humoras“ ir pravardžių rašybos, kt. 

Svetainėje buvo atnaujinta informacija skyriuje „Nuorodos“, „Asmenvardžiai“, „Įmonių pavadinimai“, „Kalbos konsultacijų bankas“ nuolat pildomas ir atnaujinamas. „Diskusijų“ skyriuje daugiausia įrašų, kaip visada, „Spaudožvalgoje“ ir „Skelbimų lentoje“.

Dėkojame, kad lankotės svetainėje ir dalijatės informacija. 

Valstybinė lietuvių kalbos komisija

P. S. Atsisakyti naujienlaiškio arba užsisakyti kitokias naujienų kategorijas galite čia

Valstybinė kalba , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra