Lietuvių kalbą studijuojantys užsieniečiai gali pretenduoti į valstybinę K. Būgos stipendiją

Autorius: Data: 2013-03-01 , 14:23 Spausdinti

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia Lietuvos valstybinių Kazimiero Būgos stipendijų konkursą.

Šios stipendijos kasmet teikiamos užsieniečiams, užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojantiems lietuvių kalbą. Stipendijos skiriamos siekiant skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra užsienyje. Šiuo metu pasaulyje, daugiausiai Europoje, veikia daugiau nei 30 lituanistikos centrų, kuriuose per 100 humanitarų dėsto ir tiria lietuvių kalbą ir kultūrą. Apytikriais skaičiavimais, lietuvių kalbą ir kultūrą įvairiose pakopose užsienyje šiuo metu studijuoja per 600 studentų. Gausiausias būrys yra Lenkijoje, Čekijoje ir Vokietijoje. Užsienio šalių aukštųjų mokyklų lituanistikos ir baltistikos centrai iki rugpjūčio 31 d. kviečiami atrinkti po vieną kandidatą iš savo studentų ir pateikti jo kandidatūrą Švietimo ir mokslo ministerijai.

Stipendija konkurso būdu skiriama vienerių akademinių metų laikotarpiui – 2013-2014 mokslo metams. Stipendijos dydis šiuo metu yra 1040 litų per mėnesį (8 bazinės socialinės išmokos).

Šiais mokslo mokslo metais K. Būgos stipendijas gauna 6 studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Italijos, Vokietijos, Izraelio, Čekijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos vardu pavadintą stipendiją lietuvių kalbą studijuojantiems užsieniečiams Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsteigė 2007 metais.

Stipendijas yra gavę 30 studentų, studijuojančių lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, JAV, Latvijos, Suomijos, Vokietijos, Izraelio universitetuose.

Išsamią informaciją apie stipendijų konkursą galima rasti ministerijos tinklalapyje:

http://www.smm.lt/konkursai/kiti.htm

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 219 1253, el. p.info@smm.lt

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra