Lietuvių kalba ir knyga vienija lietuvius visose šalyse

Autorius: Data: 2011-12-16 , 15:47 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. gruodžio 16 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje veikiančių lietuviškų Pelesos ir Rimdžiūnų mokyklų mokiniais bei jų mokytojais.

Šalies vadovės teigimu, lietuvių bendruomenės ir mokyklos Baltarusijoje yra pagrindiniai lietuvybės centrai, saugojantys ir puoselėjantys savo kalbą, kultūrą bei papročius. Pasak Prezidentės, pavasarį įsigaliosiantis supaprastintas pasienio judėjimas Baltarusijoje gyvenantiems lietuviams suteiks daugiau galimybių palaikyti ryšius su Tėvyne, aplankyti artimuosius bei pasisemti lietuviškos kultūros.

„Jūs esate Lietuvos vaikai. Kad ir kur gyventumėte, Lietuvai Jūs esate ir visada būsite svarbūs“, – sakė Prezidentė, išklausiusi mokinių deklamuotų lietuviškų eilėraščių ir dainų.

Jau tradiciniu tapusiame kasmetiniame kalėdiniame susitikime Prezidentė taip pat domėjosi svarbiais lietuvių bendruomenei klausimais. Prezidentė Baltarusijos lietuviams palinkėjo šviesių ir prasmingų artėjančių švenčių, o vaikams, tęsdama „Knygų Kalėdų“ akciją, padovanojo lietuviškų knygų.

Lietuviškų mokyklų mokiniai Prezidentei įteikė naminės duonos ir savo bei mokytojų nuotrauką.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra