Lietuvių debiutas pasaulio jaunimo snieglenčių sporto čempionate

Autorius: Data: 2011-03-29, 13:45 Spausdinti

2011 m. kovo 29 d. Italijoje Chiesa Valmalenko įvyko snieglenčių kroso kvalifikacijos varžybos, kuriose dalyvavo ignalinietis Tadas Malinauskas ir Modesta Justė Morauskaitė.

Jose varžėsi 66 jaunuoliai ir 25 jaunuolės dėl vietos finale, į kurį patenka 32 sportininkai ir 16 sportininkių greičiausiai įveikusių trasą.

Sportininkai turėjo du bandymus įveikti trasą su kliūtimis (8 tramplynai su 8-12 m praskridimo plokštuma, įvairaus dyžio kauburiai, dideli viražai su aštriais posūkiais ir stačiais nusileidimais artėjant finišui). Varžybų startas įrengtas 2005 m virš jūros lygio, finišas – 1840 m, aukščių skirtumas 165 m.

Pirmu bandymu Tadas trasą įveikė per 1.26,03 min. Antrasis bandymas nepavyko po nesėkmingo šuolio. Modesta per treniruotę trasoje po nelaimingo šuolio patyrus kojos traumą kvalifikacijoje nestartavo. Greičiausiai distanciją įveikė Noerl Martin iš Vokietijos 1.02,21 min, antras buvo Olyunin Nikolai iš Rusijos 1.02,37 min, trečiasis – Haemmerle Michael iš Austrijos 1.02,70 min. Kaimynas iš Latvijos Tusrauskis Mihaels užėmė 25 vietą, įveikdamas trasą per 1.06,22 ir pateko į finalą. Greičiausia trasoje buvo Samkova Eva iš Čekijos 1.06,12 min., antra – Banning Chloe iš JAV 1.10,91 min., trečioji – Amor Ana 1.12,00.

Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija / Snieglenčių sporto komanda, Chiesa Valmalenco (ITA)