Lietuviškoms mokykloms Baltarusijoje – „Knygų Kalėdų“ dovana

Autorius: Data: 2013-12-23 , 17:52 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje veikiančių lietuviškų Pelesos ir Rimdžiūnų mokyklų bei Minsko sekmadieninės mokyklėlės mokiniais ir jų mokytojais. Tai kasmetinis šalies vadovės susitikimas su Baltarusijoje gyvenančiais lietuvių vaikais.

Prezidentės teigimu, Baltarusijoje gyvenantys lietuviai išlaiko stiprų ryšį su Lietuva. Čia veikiančios lietuviškos mokyklos padeda puoselėti gimtąją kalbą, skatina nuo mažens domėtis savo šalies istorija, kultūra ir tradicijomis. Svarbu, kad supaprastintas pasienio judėjimas Baltarusijoje gyvenantiems lietuviams suteikia galimybę lengviau aplankyti savo artimuosius ir atvykti į gimtinę.

Baltarusijoje veikiančioms lietuvių mokykloms Prezidentė kartu su Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto atstovais, kurie prisijungė prie akcijos „Knygų Kalėdos“, padovanojo lietuviškų knygų. Jau trečius metus vykstanti nacionalinė akcija šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Tradiciškai knygos dovanojamos ir lietuvių mokykloms Baltarusijoje bei Lenkijoje.

Susitikimo metu Prezidentė bendravo su mokiniais, domėjosi svarbiais lietuvių bendruomenei klausimais. Svečiai žiūrėjo „Stalo teatro“ spektaklį „Tarmių stalas“.

Artėjančių švenčių proga Prezidentė vaikams ir mokytojams palinkėjo šiltų ir džiaugsmingų šv. Kalėdų, prasmingų ir sėkmingų ateinančių metų.

Nuotraukos: R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra