Lietuviškojo paveldo Sakartvele (Gruzijoje) paieška

Autorius: Data: 2018-12-18 , 10:35 Spausdinti

Lietuviškojo paveldo Sakartvele (Gruzijoje) paieška

www.voruta.lt

au ne vienerius metus tęsiasi glaudus bendradarbiavimas tarp Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Sakartvelo nacionalinio archyvo. Įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ programą, lapkričio 26–29 d. Lietuvos centrinio valstybės archyvo Dokumentų sklaidos skyriaus vedėja Džiuginta Kasiulaitienė ir vyriausioji archyvistė Simona Grikšaitė lankėsi Sakartvelo nacionaliniame archyve Tbilisyje.

„Globalios Lietuvos“ programa yra siekiama identifikuoti užsienio archyvuose saugomus su Lietuva susijusius dokumentus, koordinuoti jų tvarkymą ir panaudojimą, integruoti juos į informacinę erdvę ir teikti informaciją apie juos. Archyvo darbuotojos identifikavo Sakartvelo nacionaliniame archyve saugomus prieš ir per Pirmąjį pasaulinį karą į Sakartvelą emigravusių lietuvių sąrašus (tai daugiausia karo pabėgėliai ir lietuvių kareiviai, mobilizuoti į Rusijos armiją ir pasiųsti į Kaukazo frontą), dokumentus, susijusius su Kaukazo lietuvių tarybos ir Lietuvos atstovybės Sakartvele veikla, Sakartvele veikusia lietuviška tabako įmone „Kaukazas“. Vizito metu pavyko susipažinti su Tbilisio 4-osios berniukų gimnazijos matematikos mokytojo Prano Dailidės asmens byla bei dokumentais, susijusiais su inžinieriaus Petro Vileišio veikla Kaukazo regione. Sakartvelo nacionaliniame archyve saugomi su Lietuva susiję dokumentai yra kartvelų (gruzinų), rusų, lietuvių ir prancūzų kalbomis.

Darbinės išvykos metu taip pat buvo derinami planuojamos parodos apie Sakartvelo Demokratinės Respublikos ir Lietuvos Respublikos diplomatinius santykius organizaciniai aspektai. Parodą numatyta atidaryti 2019 m. vasario mėn. Sakartvelo nacionalinio archyvo galerijoje.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Sakartvelo nacionalinio archyvo darbuotojai dalijosi dokumentų saugojimo, skaitmeninimo ir viešinimo patirtimis. Archyvo darbuotojos D. Kasiulaitienė ir S. Grikšaitė dalyvavo Lietuvos ambasados Sakartvele ir Sakartvelo žydų istorijos muziejaus parengtos parodos „Moments from the History of Lithuanian Jews“ atidaryme.

 

 

 

 

 

Nuotraukos: Džiugintos Kasiulaitienės ir Simonos Grikšaitės

 Irena Žalytė, Skaitmeninių dokumentų skyrius, www.archyvai.lt

Lietuva - Gruzija , , , ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra